На порозі екологічної катастрофи. У передмісті Черкас місцеві жителі виявили справжню річку з нечистот, яка тече прямісінько у Дніпро. Що там, люди навіть бояться уявити - адже навіть за мінусової температури ці стоки не замерзають а навколо стоїть нестерпний сморід.
Цей бурхливий потік з нечистот Сергій Дорофєєв зняв тиждень тому. Зі старої зливної труби води тече прямо у Дніпро. Інколи - активно, інколи - поволі. Ці викиди місцеві жителі помітили півтора року тому і за цей час стоки вимили на узбережжі справжній каньйон.
"Вы сами ощущаете, какой здесь стоит запах - это зима, а летом здесь дышать невозможно. Рыба исчезла совсем, в прошлом 2017 году - рыбы не было вообще на этой территории", - скаржиться Сергій Дорофєєв, мешканець Черкас.
Окрім нестерпного смороду та маслянистої плівки весь берег вкритий невідомою субстанцією жовтого кольору.
"- Липнет, конечно, липнет, ребята … сапогом вступить и … могу показать, а на улице "минус 10" - мороз".
Цією жирною речовиною вкритий і сусідній пляж, і навіть територія причалу. Місцеві кажуть, вода з каналізації текла і раніше - це були стоки після дощів та танення снігу… але ці нечистоти більше схожі на викиди підприємства.
До цього мальовничого узбережжя майже в притул підходить так звана черкаська промислова зона. Ще за радянських часів тут працювали безліч комбінатів та заводів. Нині їх територію орендують десятки маленьких фірм і не виключено, що деякі з них підключились напряму до старої ливневої каналізації
На місце викидів люди неодноразово викликали і комунальників, і екологів. Позавчора працівники водоканалу таки відібрали проби - результати просто шокують. Рівень хлоридів, амонію та фосфатів удесятеро перевищує допустимі норми.
"Хлориди ідуть на тому рівні, що для підприємств - це говорить по те, що це чистий каналізаційний стік і тут треба розбиратись", - говорить Тетяна Проценко, керівник лабораторії "Черкасиводоканал".
У "Водоканалі" впевнені, до зливної каналізації незаконно врізалось якесь із підприємств і скидає у Дніпро свої відходи. Таким чином бізнесмени намагаються зекономити на виробництві, каже головний інженер.
"Для того щоб підключитися до централізованого каналізаційного колектора - вони отримують у нас технічні умови, роблять проект і потім стають нашими абонентами і платять за користування каналізаційною мережею", - заявив Сергій Бойко, головний інженер "Черкасиводоканал".
Про результати своїх досліджень "Водоканал" уже повідомив усі відповідні інстанції. Але допоки ті шукатимуть підприємство-забруднювач, ядучі та вкрай небезпечні стоки і далі потрапляють у Дніпро.
Немає коментарів:
Дописати коментар