субота, 12 серпня 2017 р.

Даценко: “Войнушки” в Черкасах можуть довести до паралічу міста і лайна на вулицях


Леонід Даценко, народний депутат України VII скликання
Уже кілька тижнів відслідковую істерію, яку в Черкасах нагнітають стурбовані долею забудови міської набережної. Перед цим кілька місяців йшла «всенародна» війна за збереження «зеленої перлини і легенів» міста – Соснівки. Причина цих громадських «волнєній» до банальності проста – політично-бізнесові групи змагаються за реалізацію своїх планів щодо забудови цих територій. Доводиться вживати термін політико (або ж партійно) бізнесова група, адже, щоб проштовхнути рішення про забудову, цим поважним бізнесменам доводиться заручатися підтримкою міських депутатів та громадськьких активістів, які мають відповідний політичний окрас. Щоправда, багато депутатів чи й цілих партійних фракцій, до речі, як і громадських активістів, часто міняють свою «принципову» позицію в залежності від суми аргументів, які надає та чи інша сторона. Мабуть, більшість жителів міста знають поіменно представників цих потужних кланів, які перебрали на себе функцію (вони вважають, що місію) по реалізації проекту «Як нам «обустроїть» Черкаси і як нам тут жити». Усім зрозуміло, що боротьба йде, в першу чергу, за заробіток дуже великих грошей і десь аж на N-ому місці стоять інтереси простих городян. Хоча саме інтересами громади і ті, й інші прикриваються та спекулюють, проголошуючи гасла «Захистимо легені Черкас!» або ж «Не дамо украсти набережну та пляжі у жителів міста!». Цікаво, що ніхто по-серйозному не вивчав громадську думку черкасців щодо можливості цих будівництв, навіть громадських слухань по забудові «дачі Андреєва» так і не провели…
Зате запущені міфи, які активно розкручуються у соцмережах, ЗМІ, через «шептунів» у підворітнях. Отож, щоб паралізувати будівництво багатоповерхівок у Соснівці на щит було підняте красиве гасло – «Не дамо знищити черкаську перлину і легені Черкас». Якщо порівнювати цей мікрорайон із легенями, то вони уже давно порізані вуличками із царських палаців. До речі, більшість із цих хоромів будувалися у свій час незаконно, але швидко легалізувалися, бо їх власниками є прокурорські, судді, СБУшники, «ментовські» та іже з ними. Тому справжню боротьбу за черкаські «легені» треба було розпочинати із бульдозера, який мав би згорнути кілька таких «царських палат». Так, саме бульдозер мав би пройтися вздовж набережної Дніпра, ненароком зачепивши такі ж хороми, що незаконно встромлені аж у самісіньку річкову воду. Від так, кажуть, що на фоні відкритих фронтів із забудовою багатоквартирного житла для пересічних черкащан, продовжується виділення земельних ділянок у Соснівці під «царську забудову» наших «непересічних» землячків…
Щодо казкової перлини, то про це можуть говорити ті, хто ні разу не побував біля тієї ж «дачі Андреєва». У нас в селі про такі захаращені і загажені місця говорили просто – «срач». Громадські активісти, які стали грудьми на захист цієї «перлини», довго й марудно розповідали, що тут скоро проляжуть велодоріжки, постануть спортивні майданчики і заграють казкові фонтани… Ну, а знаменита дача перетвориться заледве не у всесвітню оздоровницю. При цьому і самі борці-активісти за збереження «легень», і більшість городян добре усвідомлюють, що у найближчі роки нічого казкового тут не з’явиться, а буде все той же, даруйте, срач. Дуже сумнівно, що обласна або міська влада нині або навіть на перспективу знайдуть мільйони гривень, щоб просто навести тут лад, а не те що розбудувати отой казковий рай…
А тепер про міфічну красу черкаської набережної. В принципі, берег Дніпра у межах Черкас мав би бути і справді казковим. Але сьогоднішні реалії дуже далекі від бажаного, бо лише кілька таких собі острівців-оазисів поки що виділяються на загальному фоні засміченого і загаженого узбережжя. У деяких місцях, кажуть самі ж городяни, у зарослях і чагарниках уже водяться лисиці, здичавілі собаки, зайці та інші представники дикої фауни. Тому плачі опартійнених захисників набережної від забудови виглядають якось, м’яко кажучи, дивно. Ось, один із них пише: «З кожним днем ми втрачаємо надію і мрію на будівництво на набережній аквапарку, спортивних і дитячих майданчиків. Ми не зможемо більше розраховувати на туристів, які прийдуть до нашої перлини, на концертно-театральну сцену на воді, на пляжну та паркову зону. Бо все це зникне, коли берегову смугу забудують житловими будинками…»  Ну, що тут скажеш, – написано «красіво і душещіпатєльно». Особливо про туристів, які не прийдуть до нашої перлини… От тільки геть не зрозуміло, чому все це зникне, коли берегову смугу забудують житловими будинками і що мається на увазі під словами «усе це»?.. Даруйте, але на сьогодні «усе це» – це якраз захаращений, дикий, засмічений берег. Але і цих жахістиків про втрату надій та мрій нашим борцям за загажене узбережжя видається мало. Вони запускають ще один міф про обгороджений колючим дротом берег. Тобто новозбудовані багатоповерхівки обнесуть муром, що ніхто й не підійде до води. Ну, що тут скажеш, окрім – «маразм крєпчал»…
В останні дні міжкланова боротьба за грошові потоки настільки загострилася, що вилилася у відкрите протистояння у міській раді. Заговорили про можливий розпуск міськради, відставку виконкому та навіть імпічмент меру. І ось на останній сесії уже назбиралася необхідна кількість голосів, щоб таки проголосувати за відставку виконавчого комітету. Можна точно сказати, що міський голова накладе вето на таке рішення, адже більшість заступників та членів виконкому обиралися саме з команди Анатолія Бондаренка. До того ж, і в самому рішенні про «розгін» виконкому є чимало юридичних казусів, щоб мер його не підписував. Що далі? Опонентам Бондаренка треба буде шукати вже дві третини голосів депутатів, щоб таки узаконити рішення про розпуск виконкому. Ті самі дві третини, якими можна і міського голову відправляти у відставку. Цей шлях по накручуванню протистояння може довести до повного паралічу влади у Черкасах. Та Бог з тією владою, але ж така ситуація може паралізувати взагалі життєдіяльність всього міста…
Отож, замість того, щоб приймати нормальні рішення по розбудові Черкас, – місто, руками опонуючих сторін, може дійти до повного хаосу. Тобто, починалися суперечки, як краще побудувати житло для людей, а можемо закінчити війною всіх із всіма на фоні потопаючого в гівні міста. Щось схоже на нещодавню ситуацію в Золотоноші, де «войнушка» міського голови із нардепом вилилася (в прямому значенні) нечистотами у центрі містечка…
Сьогодні дуже вигідно (політично, піарно, на перспективу майбутніх виборів) бути борцем за збереження «перлин», «легень» і т. п.  Безумовно, треба відстоювати і красу наших лісів, і привабливість дніпровських берегів… Але ж не можна доводити ситуацію до абсурду. Переконаний, що проекти забудови «Анреєвської дачі» і черкаської набережної мають повне право на існування та реалізацію. І громадська думка буде на стороні таких будівництв, якщо нашим людям чітко та обґрунтовано довести переваги цих гарних проектів, без піни біля рота і проплаченого громадського шабашу. Врешті-решт, там має будуватися сучасне і комфортабельне житло для пересічних черкащан. Так, на цьому будуть заробляти наші бізнесмени. Може, хтось їм не симпатизує, може хтось їм заздрить, а багато хто із тих активістів не проти їх просто «подоїти» за свою «благосклонность»… Але ж серйозні дядьки не в «ромашку любить-не любить» мають гратися, а працювати на перспективу. Дехто кричить, що треба забудовувати в першу чергу міський «полігон». Так, і це потрібно. А відновлювати виробничі потужності на підприємствах, які у свій час «пустили під ніж»? А розвивати соціальну інфраструктуру у місті? Боюсь, що знайдеться багато крикунів та заздрісників, які теж будуть категорично проти…
Нині склалося так, що започатковані містечкові ігри «за – проти» будівництва житлових масивів, переросли у великі політичні ігрища, де вже на кону захмарні ставки. І цілком вірогідно, що хвиля протистояння, розбурхана опонентами у гонитві за «золотою рибкою», може поховати і тих, і інших. А головне – паралізувати подальший розвиток Черкас, який набрав потужних обертів після останніх місцевих виборів 2015 року, і чим, до речі, ще донедавна хвалилися майже всі причетні до нинішньої смути діячі…

Немає коментарів:

Дописати коментар