вівторок, 14 жовтня 2014 р.

Покрова на Дикому хуторі в Холодному Ярі.

 Покрову нині святкували на Дикому Хуторі у Холодному Яру.
 На початку скажу, що нарешті справедливість торжествує! Президентом видано й підписано Указ про те, що 14 жовтня, свято Покрови Пресвятої Богородиці, віднині буде державним святом - Днем захисника України. Так, НАРЕШТІ! Особисто я вже років 25 як наполягав на тому, що Днем Української зброї, Захисника України, повинен бути саме цей день. Адже Покрова вже багато століть є саме покровительницею українського війська.
   Відомий дослідник звичаїв українського народу Олекса Воропай писав, що після зруйнування Запорізької Січі в 1775 році козаки, що пішли за Дунай на еміграцію, взяли з собою образ Покрови Пресвятої Богородиці.
   Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву – Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні вiдзначається ще й як день українського козацтва.
Українська Повстанська Армія (УПА), яка постала в час другої світової війни на землях Західної України як збройна сила проти гітлерівської і більшовицької окупації батьківських земель, теж обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Богородиці.
    Із собою до Холодного Яру я запросив друзів, побратимів та посестру Наталку. Також долучився до нас і гість з Чікаго, пан Василь.
   Заходи відбулися на найкращому рівні. Тут і урочиста служба в Храмі Святого Праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського). Нагадаю: цей храм зведений за ініціативою “Вільного козацтва Холодного Яру”, очолюваного отаманом Олегом Островським.  Храм унікальний не тільки тим, що він – перший в Україні, зведений на честь останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського, якого канонізувала Православна Церква. Золоті хрести храма – теж неповторні, бо кожен з них “виростає” з тризуба. А біля храму – майстерно вирізьблена з деревини дуба Свята Покрова, біля підніжжя якої – козак, шабля й тризуб…  Автор - також наш побратим Микола Теліженко.
   Тут і посвята юних козачат, і патріотична козацька програма, і майстер-класи,  і різні козацькі конкурси тощо.Нікого не залишив байдужим виступ Черкаської школи бойового гопака під проводом Олександра Проценка.
    Втім, дивіться:


В'їзд до Чигиринського району.





Село Медведівка. Пам'ятник Максимові Залізняку.


Василь Стойка (Чікаго) веде з'йомку для телеканалу UA9tv та газети "Українське слово", що видається в США.






Пам'ятник Холодноярцям...





Пам'ятник Юрію Горлісу-Горському.



Монастирський став, де гайдамаки святили ножі.





 



Наше авто наближається до хутора Буда.





Вид на Храм Святого Петра Многостраждального.






Пам'ятник Небесній сотні...





Олег Островський з донькою.





Дикий Хутір






Вариться куліш.




Тисячолітній дуб Залізняка.




Вогнедар на своєму коні катає бажаючих.






Початок святої літургії в Храмі.
 


















Мотрин монастир.













    Для українців свято Покрови було найбільшим і найзначущим святом. В цей день у козаків відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. На Запоріжжі в козаків була церква святої Покрови.
   
Тож, зі святом вас, дорогі братове-сестри!


1 коментар: