Учора у міському будинку культури ім. Кулика відбулись громадські слухання з приводу топонімічних змін у місті у зв'язку із прийнятими (НАРЕШТІ, на 25-му році!!!) законами про декомунізацію. Хоча, концепцію топонімічної політики Черкаської міської ради було розроблено ще у 2011 році, лише тепер настав час обговорення.
Якщо на перший такий захід, що був запланований дещо раніш, з'явилась невелика кількість людей, то вчора у залі зареєструвалось 317 осіб (для кворуму потрібно було 300).
Велика частина присутніх була представлена апологетами лівої ( люксембурго-пролетарської) ідеї. За певний час обговорення, вірні лєнінці зрозуміли, що їхня ідея віджила своє й "канула в Лєту та покинули зал. Та на той час вже певні зміни в топоніміці міста були проголосовані.
Але, по порядку:
У переліку до перейменування в Черкасах – більші ніж 160 вулиць. Про це на громадських слуханнях, привячених перейменуванню, повідомив член топонімічної комісії, відомий археологі і краєзнавець Михайло Сиволап.
Михайло Сиволап - один з авторів концепції топонімічної політики.
“Серед них є всього 24 назви, які треба відродити. А ще півтора десятки – суто черкаські наймення. Це всього 5-7% назв усіх вулиць, – сказав Сиволап. – Перейменування 46 вулиць на слуханнях – це лише перша порція. І історичні назви, суто черкаські, треба відродити і повернути сьогоднішньому місту. Бо назви інших вулиць, які не мають глибшої історії, можна по-різному перетасовувать”.
У ході обговорень містяни прийняли декілька замін, зокрема, Петровського на Героїв Майдану; Луначарського на Генерала Момота; Фрунзе на Верхня Горова; Піонерська на Митницька; Дзержинський узвіз на Білоцерківський узвіз; Островського узвіз на Старособорний узвіз; провулок Герцена на пров. Хижняківський; Леніна на Небесної Сотні та Святомакарівську; Кірова на Святотроїцьку; Ворошилова на Дахнівську Січ; Комунарів на Змагайлівську; Мініна-Пожарського на Соснівську; Клубний узвіз на Остріжний узвіз; пров. Кірова на пров. Ручай; Постишева на Праслов’янська; Котовського узвіз на Грецький узвіз.
По інших вулицях були жваві та подекуди емоційні дискусії. Містяни пропонували й власні варіанти, відкидаючи ті, які радили члени топонімічної комісії. Так, вул. Вербовецького на слуханнях запропонували назвати вулицею Кобзарською. Хоча топонімічна комісія пропонувала Монастирську.
Ільїна,
швидше за все, отримає назву Гайдамацька. Топонімічна комісія
пропонувала повернути історичну назву – Надпільна, але містяни цей
варіант не підтримали.
Кільком
вулицям містяни залишили такі ж назви, як і нині. Це Добровольського
(топонімічна комісія радила Сінна), Толстого (топонімічна комісія
пропонувала Солом’янська), Орджонікідзе (???!!!).
Були
обговорення щодо вулиці Калініна. Її учасники слухань пропонували
назвати Калиновою, проте така пропозиція не знайшла підтримки. Тож
проголосували за історичну назву Нижня Горова.
Перейменування
інших вулиць обговорювати вже не було з ким. Понад дві години слухань
втомили людей і половина містян покинули зал.
Рішення по результатах слухань прийматиме міська рада.
В цілому можна робити висновок, що люди
активні, але погано, що на цьму засіданні не змогли проголосувати всі назви. І це
значно затримує подальший рух. Тому у майбутньому на місто чекають нові слухання з цього питання.
Немає коментарів:
Дописати коментар