Триденна програма Черкаського книжкового фестивалю обіцяє відвідувач(к)ам багацько незабутніх інтелектуальних пригод. Редакція SWOON попіклувалась, аби ви не заблукали у круговерті подій і не проґавили найважливішого. М. Кідрука, В. Шкляра та Л. Дереша у цій добірці немає, але ж ніхто про них і так не забуде, правда?
Лекція Тараса Лютого «Образи шаленства в культурі: хворобливі стани чи нові виміри духу?» | П’ятниця, 15:00
Філософ та літературознавець, професор Києво-Могилянської академії, куратор і викладач освітніх курсів, активний дописувач фейсбуку Тарас Лютий залюбки поділиться з нами результатами свого культурологічного дослідження, яке стало основою книги «Корабель шаленців». Хай вас не лякає «ореол науковості» навколо теми, бо цей лектор майстерно пояснює найтонші інтелектуальні матерії навіть слухачам, які не можуть похизуватися дипломом з філософії. Буде цікаво і пізнавально про всі різновиди шаленства, несамовитості, навіженства, буйства, божевілля та безумства.
Презентація книги «Точка нуль» Артема Чеха | Субота, 12:30
Збірка есеїв, чи то радше щоденникових заміток, була написана під враженнями від 10 місяців перебування письменника у лавах ЗСУ на Донбасі. В ній немає пафосу, ідеалізацій і демонізацій. Та й взагалі, автор стверджує, що книга зовсім не про війну. Схвально оцінена критиками та читачами, «Точка нуль» нарешті дісталася Черкас – між іншим, міста, де Чех народився і виріс. Презентацію модеруватиме відомий журналіст Захар Колісніченко, тому маємо підстави очікувати насправжки цікаву розмову, яку не можна пропустити.
Знайомство з мальованим українським комікс-котом Інжиром та його авторкою | Субота, 13:00
Якось Олені Павловій спала на думку геніальна ідея поєднати те, що ми так любимо – котів та книжки. Відтоді її персонаж кіт Інжир для популяризації читання зробив більше, ніж усі державні інституції разом узяті. Якщо ви теж згодні, що «навіть 9 котячих життів замало, щоб читати ще й погані книжки», то настав час розвіртуалитися з котом Інжиром.
Банди Шолтес та його «Невдячна свиня» | Субота, 15:30
Найбільш загадкова подія фестивалю – ми не знаємо, що там відбуватиметься, організатори не можуть дати пояснень, а письменник продовжує тримати інтригу. Що ж, це цілком у стилі Банди Шолтеса. «Панк ужгородської літератури» постане перед черкаською публікою чи не вперше, тому й усе наше незнання – не причина пропустити цю зустріч. Також радимо заглянути на презентацію книг видавництва «Люта справа» за участі Банди Шолтеса та Артема Полежаки.
Лекція Олега Коцарева «Сімейні хроніки і сучасна література. Як писати про «малу» історію XX ст.», презентація книги «Люди в гніздах» | Субота, 16:30
Цього разу харківський письменник вирішив здивувати читачів/ок іронічною деконструкцією родинної саги (в обгортці того таки жанру). Історія заснована на сімейному фольклорі самого письменника, однак її оповито такими містифікаціями, що відрізнити правду від вигадки не беремося. Про пригоди справжніх і не дуже предків, а також про необхідність це переповісти ширшій аудиторії Олег Коцарев розкаже на презентації роману «Люди в гніздах».
Творча зустріч «Повернення класиків» із Оксаною Забужко | Субота, 18:00
Воістину легендарна жінка, яка не потребує представлення. Пані Забужко зовсім нещодавно відвідувала наше місто з книгою актуальної публіцистики «І знов я влізаю в танк». Тоді вона щиро обурювалася відсутністю книгарень, виразно натякаючи на те, що є сенс вважати Черкаси культурно мертвими. Про що письменниця говоритиме цього разу, перебуваючи в епіцентрі черкаського літературного двіжу, дізнаємося на творчій зустрічі в суботу.
Благодійний аукціон картин Владислава Єрка | Неділя, 15:00
Найвидатніший художник-ілюстратор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» – той, хто робив наше дитинство трохи більш казковим. Очима саме цього митця ми побачили Абетку, «Снігову королеву» та «Гаррі Поттера». В Черкаси він завітає, аби своєю творчістю підтримати дітей загиблих АТОвців. О 14:00 пан Єрко проведе авторську екскурсію виставкою своїх робіт, представленою на стінах Черкаською філармонії, а о 15:00 відбудеться благодійний аукціон, який вестиме не менш відома особа в мистецьких колах – режисер Сергій Проскурня.
Немає коментарів:
Дописати коментар