Біля 8 тис. людей приїхали на фестиваль нескореної нації "Холодний Яр". Відбувся утретє 7-9 липня в селі Грушківка Кам'янського району Черкаської області. На заході виступали Олег Тягнибок, Юрій Сиротюк, Василь Шкляр, Ірина Фаріон, Антін Мухарський, групи "Тінь Сонця", "Чумацький Шлях", "Вій", "Тартак" та інші.
Село Грушківка, де проводять фестиваль, розташоване за 60 км. від Черкас. Територію фестивалю охороняють. Не пускають заїжджати автівками, просять паркуватися біля дороги. Вхід на фестиваль вільний, але за благодійними внесками. Організатори хочуть зібрати гроші для устаткування необхідним обладнанням автомобіля швидкої допомоги в АТО.
На літературній галявині, що біля Малярового джерела, виступає молода письменниця зі Львову Ярина Каторож. Презентує своє нову книгу "Стожар" (українське фентезі. – Gazeta.ua). Коштує 150 грн.
"Стожар" задумувалася як одна книга. Називалася б "Палімпсест" – це слово означає рукописну книгу, з якою стерли всю інформацію, а поверх написали нову. Зараз це назва трилогії. Палімпсест у книзі – це дві героїні з одним обличчям, які мають різні характери і долі. Світ, який описую, досить похмурий, загруз в бідах. Героїня Ханна – рабиня, яка всіма силами намагається добути собі високого соціального статусу. Інша героїня Стожар майже всесильна, але не пам'ятає хто вона і звідки", – говорить Каторож.
На сцені проводить репетицію гурт "Go-A" – співають українську електронну музику. Вони одні з хедлайнерів цьогорічного фестивалю.
"Якщо люди більше чутимуть українську мову, то й будуть говорити українською. Це правильно і так має бути. Досі люди не можуть говорити українською, хоча прожили все життя в Україні. Їм так зручно, звикли і не збираються переходити. Добре, що зараз стає модно говорити українською", – говорить солістка гурту Катерина Павленко.
На асфальтованій площадці біля лісу виставка зброї часів Першої та Другої світових воєн. Кілька чоловіків ходять у автентичних строях українських військових формувань ХХ ст.
"Є цікавий автомат РТГ-44. Його розробив Гуго Шмайссер у 1944 році. Стріляв одиночними чергами. У 1947 році танкіст Калашников його модернізував. Затвор перекинув на іншу сторону і газовивідну трубку поставив вниз. Так створив найкращий у світі автомат Калашникова. Всі експонати робочі. Але стріляють холостими набоями. Це 10-та частина колекції. Вмістилася у один автобус, на всю колекцію потрібно 8-9 автобусів", – говорить Василь Бучко. Веде екскурсію для відвідувачів. Виставку дозволяють фотографувати, а також позувати з експонатами.
На території фестивалю діє ярмарка, де продають посуд, прикраси, картини, одяг. Захід безалкогольний – у палатках із їжею продають воду, квас, лимонад, каву та чай.
Увечері виступають виступають гурти "Вій", "Чумацький шлях" та "Go-A", а на нічній сцені о 23:00 з'являється актор, ведучий, співак та письменник Антін Мухарський.
"Ходили на презентації книг біля джерела, там декілька лекцій слухали. Дуже гарно виступав гурт "Тінь сонця", після півночі співала поетеса Христина Панасюк та музикант із зони АТО та Майдану (Piano Extremist. – Gazeta.ua). Дуже гарні пісні, всі присвятив побратимам. Тут холодно, вночі було 9 градусів. Ми в причепі машини спали, де вся екіпіровка", – каже Петро Михайлович із села Червона Слобода, що під Черкасами.
За три дні фестивалю вдалося зібрати 60 тис. грн. благодійних внесків для устаткування "швидкої" в АТО.
1–3 липня 2016 року в селі Грушківка Кам'янського району на Черкащині понад 3 тис. людей зібралися на фестиваль. Парковка розтягнулася на кілька десятків метрів. Крім легковиків, під'їжджають автобуси.
Автор: Оксана ПРІТЧЕНКО
Немає коментарів:
Дописати коментар