Мітинг-реквієм за безневинно закатованими, які постраждали від тоталітарного режиму наприкінці 30-40 років минулого століття, відбувся біля пам’ятного знаку в Черкасах. Про це інформує прес-служба Черкаської ОДА.
Віддати шану репресованим і закатованим органами НКВС, а також тим, хто опинилися у радянських ГУЛАГах та інших місцях позбавлення волі, прийшли колишні репресовані, представники обласної влади, зокрема, заступник голови ОДА Ярослав Березань, та пересічні містяни.
– Сьогодні ми зібралися тут, аби згадати ще про одну трагічну сторінку в історії нашого народу, – зазначив заступник очільника області. – Важко назвати точну дату, коли саме у 1935 розпочалися жорстокі репресії та які тривали до 1951 року. Однак пам’ятаємо тих, кого в ці роки засудили до смерті, а це майже 30 тисяч жителів області. Ще 60 тисяч черкащан, за свідченнями розсекречених архівів та документів СБУ, – депортували. Жодне село Черкащини не оминула маховик репресій, який мав за мету знищити гідність та самосвідомість людини. Імунітету від репресій не мав ніхто, навіть прості трудівники.
Він додав, що історія повторюється циклічно і те, що сталося в середині минулого століття, відбувається й зараз на Сході України проти борців за волю. Основне завдання сучасників – не забувати уроків історії та не допустити їх повторення. Таке переконання висловив представник обласного товариства політичних в’язнів і репресованих Микола Цимбал.
Нагадаємо, День пам’яті жертв політичних репресій відзначають в Україні у третю неділю травня. Він був започаткований для гідного вшанування їх гіркої долі, а також привернення уваги суспільства до трагічних сторінок в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.
Немає коментарів:
Дописати коментар