Пропонується до продажу комплекс будівель та споруд − майно колишнього ВАТ «Метровагонмаш», що знаходиться за адресою: Черкаська обл., м. Шпола, вул. Соборна, 138. Про це пише “Про все” з посиланням на РВ ФДМУ по Черкаській області.
До складу комплексу входять: адмінбудівлі, цехи (механічний, столярний, гальванічний), пилорама, гаражі, склад, котельня, компресорна, теплиця, каналізаційна насосна станція, профілакторій та інші.
Загальна площа будівель, що входять до складу комплексу становить 17 167,2 кв. м. (згідно технічного паспорту). Роки введення в експлуатацію 1992 − 2011. Загальний технічний стан будівель та споруд – задовільний; фізичний знос 28% − 37%. До будівель підведені централізована електромережа, мережа газопостачання, водопостачання, водовідведення, централізоване опалення. Під’їзні шляхи асфальтовані.
Початкова ціна з урахуванням ПДВ – 9,3 млн. грн.
Нагадаємо, про те, що завод буде приватизовано, “Дзвін” писав раніше, отримавши відповідну відповідь на свій інформаційний запит, оскільки ходили чутки, що його збираються повернути Росії.
Загалом же, цей “шпигунський бойовик” розгорнувся навколо заводу запасних частин “Метровагонмаш” на початку квітня 2015 року. Працівники, які встановили чергування на території підприємства, виявили, що невідомі особи вантажать металобрухт на “Камази” і намагаються його вивезти.
А взагалі, завод відкрили в 1967 році, як філію «Метровагонмаш», розташованого в Митищах Московської області. Після розпаду союзу Шполянський завод так і залишився філією. Виробляли комплектуючі до вагонів метро, а заодно і «воєнку» для Росії навіть під час війни із північним сусідом. І як не дивно, дозвіл на це видало вітчизняне міністерство промисловості. Чому українські робітники постачали армію країни – агресора, чітко пояснити так і не змогли. Офіційно коментувати ситуацію, теж відмовилися.
З власником заводу і зовсім історія детективна. У Фонді держмайна запевняли, що підприємство належить Російській Федерації. Правда офіційного підтвердження не надали. Згодом на інформаційний запит “Дзвону” дали відповідь, що завод завис у повітрі і не належить ані Російській Федерації, ані Україні.
Про те, що у них «під носом» працює російське підприємство, ще два роки тому у Черкаській обладміністрації навіть не знали. Проте розбиратись також не поспішали. Тим часом завод працював і постачав у Росію комплектуючими для ракетних комплексів “Бук”. Із подібної установки російськими найманцями було розстріляно малазійський боїнг над Донбасом. Загинуло 298 осіб, – усі, хто знаходився на борту.
На початку серпня 2014 року із заводу намагались таємно вивезти кілька фур із запчастинами, що обурило шполян. У ситуацію втрутився народний депутат України Леонід Даценко, який добився від СБУ скасування дозволу на постачання комплектуючих для російських ЗРК “Бук” шполянським заводом “Метровагонмаш”.
Однак справа завершилась лише тим, що у серпні 2014 року, доки прокуратура продовжувала розбиратися із незаконною приватизацією росіянами українського оборонного заводу, практично всіх працівників було звільнено.
Право держави на цілісний майновий комплекс Шполянського заводу запасних частин філії ВАТ «Метровагонмаш» вдалося відновити завдяки принциповій та послідовній позиції прокуратури області. Виконавчий комітет Шполянської міської ради з грубим порушенням міжнародної угоди та законодавства України визнав за підприємством Російської Федерації ВАТ “Метровагонмаш” право власності на державне нерухоме майно, яке розташоване у місті Шпола.
Аби захистити і відновити порушені права держави, прокуратура Шполянського району заявила позов до господарського суду Черкаської області. У результаті його розгляду прокуратура довела незаконність свідоцтва про право власності, відповідних рішень виконавчого комітету вказаної міської ради та рішенням господарського суду правовстановлюючі документи були скасовані.
Оскільки майновий комплекс зазначеного товариства вибув з володіння держави всупереч закону та поза її волею, щоб повернути державі завод, прокуратура Черкаської області звернулась до суду апеляційної інстанції з відповідною скаргою. 22 лютого Київський апеляційний господарський суд погодившись із доводами прокуратури додатково постановив рішення про витребування комплексу будівель, що рахувався за ВАТ «Метровагонмаш», від російського підприємства у власність держави Україна.
А вже у червні 2016 року Фонд державного майна забезпечив реєстрацію прав власності за державою в особі Фонду на державне майно Шполянського заводу запасних частин. Підприємство за рішенням суду повернено у державну власність з чужого незаконного володіння суб’єкта Російської Федерації – ВАТ “Метровагонмаш”. Але мова йшла лише про нерухоме майно.
Згодом з’явилась інформація, що завод знову збираються здати в оренду Росії.
Немає коментарів:
Дописати коментар