середа, 9 листопада 2016 р.

Церкву відкрили в колишній шкільній їдальні

7 листопада у селі Гуляйполе на Катеринопільщині відбулось урочисте відкриття церкви (Київського патріархату) святого Дмитра Солунського. Про це пише сайт "Вісті Черкащини"
                           081120161816283990241 

На Дмитра (8 листопада) у Гуляйполі - храмове свято. Попередню церкву зруйнували комсомольці у 1934 році. Ініціатива відновити сільський храм належить уродженцю села Михайлу Наєнку, професору Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Разом з дружиною Зоєю Андріївною Михайло Кузьмович пожертвував 25 тисяч гривень. На ці кошти за активної участі отця Івана, Гуляйпільської сільради та громади й було відновлено у селі богослужіння.
На відкриття церкви завітали: владика Черкаський та Чигиринський Іоан, отець Дмитро (Мокра Калигірка), отець Роман (Суха Калигірка), отець Назарій (село Велика Севастянівка Христинівського району) та інші церковнослужителі. Приймав високих гостей настоятель храму отець Іван (Катеринопіль) та кайтанівський церковний хор.
"Ми довго думали, де зробити церкву. А потім згадали про стару шкільну їдальню. Отцю Івану ця ідея сподобалась, ─ каже сільський голова Микола Гаркавий. – Щоб переобладнати їдальню на церкву, трудились усі: матінка, співробітники сільради, діти, вчителі, жителі, але найбільше, звичайно, отець Іван. Усе тут зроблено на пожертву Михайла Кузьмовича. А далі роботи ще вистачить – треба думати про куполи, дзвони, розпис іконостасу. Сподіваємось, підключаться спонсори та прихожани, які відвідуватимуть храм. Початок покладено, мрія багатьох гуляйпільців ожила. Відкриття церкви має велике значення для нашого села".
Його розповідь продовжила дружина, Наталя Гаркава, директор Гуляйпільської школи:
"Чотири ікони подарувала вчителька-пенсіонерка Ніна Білоус, дві ─ Катеринопільська державна адміністрація, а ту чудову вишиту, що висить при вході, привіз отець Іван. Шкода, що в цій будівлі відрізане опалення. Але місцеві умільці обіцяють з часом підключити дров’яного котла. Тож тепло буде. Я рада, що будівля не зруйнується, що вона пішла на добру справу. Спасибі й нашим підприємцям, що допомогли накрити святковий обід – Миколі Вовкотрубу, Анатолію Дрибасу, В’ячеславу Зайченку, Тетяні Франчук, Володимиру Кузьменку. Треба ж пригостити дорогих гостей, тим паче, що завтра в нас храмове свято".
Про враження від події ми запитали у місцевих мешканців.
"Дуже добре, що в Гуляйполі з’явилася церква. Для нас, стареньких, це важливо, бо кудись далеко ходити чи їздити до храму ми не можемо, здоров’я не дозволяє. А тут близько, коло дому. Обов’язково ходитиму на служби і паски святитиму. Може й люди із сусідніх сіл до нас їздитимуть", ─ поділилась враженнями Антоніна Завальнюк, 77 років.
"Аякже! Будемо ходити! Помолитися, панахиду відправити за померлими. У людей є, то хай і в нас буде", ─ каже 64-річна Лідія Безуса.
На окремих гуляйпільців відкриття церкви чомусь навіяло песимістичні настрої.
"Старіємо вже. А як ховати треба, то родичі бігають всім районом священиків шукають. А тепер свій буде. Чим погано?" ─ запитує Любов Лущенко, 68 років.
Під час богослужіння відбулось не тільки освячення храму, а й нагородження одного зі священиків – отця Назарія ─ камилавкою (головний убір циліндричної форми вишневого кольору, може бути фіолетового або чорного).
У проповіді владика Іоан торкнувся багатьох аспектів духовного та світського життя: сповіді, причастя, війни та миру, закликав боротися з корупцією, але тільки в рамках закону, а не самосудів. У приклад усім віруючим владика поставив патріарха Філарета, який у свої 87 років, з Божого благословення, витримує такий темп життя, який не можуть витримати навіть молоді архієреї:
"Приміром, сьогодні він у Кропивницькому, завтра в Тернополі, потім їде в зону АТО, вирушає назад у Київ, а з Києва відразу летить в Америку".
Донецьких сепаратистів митрополит Іоан порівняв із темними ангелами, що теж свого часу виявили гординю, "сепаратизм", повстали проти усталеного світоустрою, проти Бога.
"Але так як архангел Михаїл здолав цих "перших сепаратистів", так і ми своїх здолаємо. Не сьогодні, не завтра, але дуже скоро. Це неминуче", ─ зауважив владика.
Отець Іван подякував високим гостям за те, що вони розділили з гуляйпільською паствою спільну молитву та зачитав дві грамоти, адресовані Михайлу Наєнку та Миколі Гаркавому. Подякував усіх, хто допомагав та сприяв відкриттю церкви, побажав здоров’я та Божого благословення.
"Цей храм стане для всіх нас, для прихожан і для мене особисто школою, де ми будемо вчитися, як себе поводити у Христі",─ зазначив настоятель.
Михайло Наєнко з поважних причин не зміг приїхати на відкриття церкви, але своє враження від цієї події висловив телефоном:"
" З ХVІІІ по ХІХ сторіччя у Гуляйполі діяла стара церква, вона була з глини, під очеретом. Потім її перебудували на дерев’яний храм із добротним кам’яним фундаментом і вкрили бляхою, а з часом (у 1934 році) – знищили. Тепер громада має виправляти помилки своєї комсомольської рідні. Коли Бог хоче когось покарати, то він відбирає пам’ять. Тож і комсомольці забули, де хрестили їх батьків, дідів, прадідів, навіть їх самих. І от тепер, за 82 роки, уже на новому місці ми знову відбудовуємо гуляйпільську церкву. Я думаю, це тільки початок. Попереду ще багато-багато спільної кропіткої роботи".
Нагадаємо, що, за переказами старожилів, коли руйнували гуляйпільську церкву, дзвін упав і "пішов під землю". Сподіваємось, над Гуляйполем скоро пролунають нові дзвони.

Немає коментарів:

Дописати коментар