Наразі, в Україні депутати Верховної Ради планують розглянути законопроекти, які регулюють діяльність керованих з путінської Росії релігійних організацій та громадських структур. Так, законопроектом № 4511 пропонується дозволити органам влади впливати на призначення керівництва релігійних організацій, а законопроектом № 4128 хочуть спростити процедури зміни статуту релігійної громади, дозволивши це робити простою більшістю голосів.
Верховній Раді пропонують обмежити права релігійних організацій, чиї керівні органи містяться в Росії, яка фактично веде війну проти нашої держави. Законопроект, який в Українській православній церкві Московського патріархату встигли назвати дискримінаційним, внесли десятеро депутатів.
Законопроект назви церков щодо яких можуть застосовуватися обмеження не містить, але в Українській православній церкві Московського патріархату вже назвали його спрямованим проти них. Отож, представники московської церкви в Україні вирішили організувати 18 травня молебень під стінами парламенту, щоб “напоумити депутатів”.
“Віруючі громадяни України переконані, що антицерковні рішення депутатів, які спрямовані на дискримінацію Української Православної Церкви та ескалацію релігійних конфліктів, є не лише особистим моральним вибором народних обранців, за який вони дадуть відповідь на Страшному Суді, але і наводять гнів Божий на країну, керувати якою їм доручено.” – пишуть на офіційному сайті УПЦ МП.
Зв’язатися із представниками обласного керівництва УПЦ МП за телефонами зазначеними на офіційному сайті журналістам “Дзвону” не вдалася. Тож чи братимуть участь у заходах в Києві представники московської церкви із Черкащини наразі не відомо. Як кажуть, побачимо завтра… Однак за непідтвердженими даними омосковщені віруючі черкащани до столиці таки поїдуть.
Вкрай необхідним в умовах “гібридної” війни вважає даний законопроект Митрополит Черкаський і Чигиринський УПЦ (Київського Патріархату) владика Іоанн.
“Цей закон на часі, особливо в Україні, адже він дає можливість людям, віруючим разом з будівлями храмів, переходити із Московського патріархату в інші конфесії, тобто дає можливість самому народу вирішувати до якої конфесії ходити. Адже, нині на Сході нашої держави прикриваються народом, мовляв це народ захотів ту республіку створити, цю республіку створити… Коли люди починають узнавати про “руський мір”, під виглядом української церкви, тобто УПЦ (МП), що вводили в заблудження багатьох, вони приймають рішення відійти від цього “руського міра”. Куди – то вже люди вибирають самі – Українська Автокефальна чи Київський Патріархат. І у віруючих виникає питання, а що робити з приміщеннями церков, у які вкладені кошти. Тому цей Закон направлений на те, щоб дати можливість громаді володіти своїм майном. Росія ж хоче підпорядкувати церковне майно собі. У них є закони по захисту російського майна за кордоном. Отож, тоді Росія аргументує, що нам потрібно захистити власне майно, а тому ми будем вводити танки, літаки і піхоту…”
Не виключає владика Іоанн проведення різних акцій на захист Московської церкви і у Черкасах, каже, що у нас присутні прихильники “руського міра”.
“Цей законопроект має право на існування, – вважає перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль. – І стосується він не лише однієї конфесії. Ті організації, які пропагують цінності не притаманні українському народу, посягають на безпеку нашої країни, є джерелом нестабільності, суперечать геополітичним напрямкам, які сповідує наша держава, то звичайно має бути законодавче підгрунтя політичного впливу на такі організації.”
Проте Коваль наголошує, що у нас в країні церква відокремлена від держави, тому адміністрації не можуть вмішуватися у церковні справи.
Немає коментарів:
Дописати коментар