четвер, 6 квітня 2017 р.

Черкасам пропонують нову хвилю перейменувань вулиць і площ

Топонімічна комісія Черкас ініціює нові перейменування черкаських вулиць, провулків та площ. Про це повідомив у «Фейсбуці» депутат міськради від ВО «Свобода», член топонімічної комісії Антон Ведула.
1455186093_2000136261_bigТак, історик і підприємець Назар Лавріненко запропонував перейменувати площу 700-річчя Черкас на площу Князів Коріатовичів. Йшлося про те, що називати об’єкти топоніміки на честь річниць подій – це «махровий совок». Крім того, у істориків є сумніви, чи справді Черкасам 700 чи більше років. Натомість, у відомій книжці Дмитра Куштана та Валерія Ластовського «Археологія та рання історія Черкас» наводиться обґрунтована думка, що засновниками Черкас є литовські князі Коріатовичі. Але ініціативу Назара Лавріненка відхилили, оскільки точних відомостей про заснування Черкас Коріатовичами немає.
Вулицю Грибоєдова (чиїм іменем названо ще й провулок) пропонується перейменувати на вулицю Ярослава Чалого, загиблого учасника АТО.
Також на засіданні топонімічної комісії розглянули пропозиції, надані Асоціацією туристичних операторів Черкащини та ГО «ЄвроЧеркаси»:
- перейменувати вулицю Василини на вулицю Симона Петлюри (ініціативу відправили на довивчення стосовно даних біографії Петра Василини);
- вулицю Можайського – на вул. Авіаторів Касьяненків (долучили до пропозицій на майбутні громадські слухання);
- вулицю Крилова – на вул. Пантелеймона Куліша (долучили до пропозицій на майбутні громадські слухання);
- вулицю Добровольського на вулицю Гесте (долучили до пропозицій на майбутні громадські слухання).
Розглянули електронну петицію (яка набрала лише 25 голосів з необхідних 300) щодо перейменування провулку з дивною назвою Житлоокопівський на вулицю Пулія. У цьому відмовили, але чекають додаткових пропозицій та ініціатив стосовно провулку Житлоокопівський.
Створили редакційну колегію, яка має підготувати текст довідника «Топонімія Черкас», у якому має бути вміщена коротка інформація про назви всіх вулиць, провулків, узвозів та площ обласного центру. До редакційної колегії включили Шамару Сергія Олександровича, Масненка Віталія Васильовича, Михайлюка Юрія Миколайовича (за згодою), Поліщука Володимира Трохимовича, Мазура Олександра Михайловича та Ведулу Антона Анатолійовича.
Раніше, 17 лютого, топонімічна комісія підготувала ще один комплекс пропозицій щодо перейменування низки вулиць та провулків Черкас. Звертає на себе увагу те, що частину тодішніх ініціатив 4 квітня продублювали іншими.
Так, 17 лютого пропонувалося перейменували вулицю Волкова на вулицю Івана Мазепи, вулицю Добровольського – на Сінну (або Гетьманів Скоропадських), Крилова – на Василя Стуса (або Полковника Болбочана), Можайського – на Степана Бандери, Нахімова – на Андрія Терещенка (або Юрія Тарасюка), Олександра Невського – на Солдата Олександра Маломужа, Пацаєва – на Гетьмана Петра Дорошенка, Стасова – на Митрополита Липківського (або Євгена Деслава), Тітова – на Титарну, Ярославську – на Євгена Коновальця. Також розглядали ідею перейменувати вулицю Якубовського на Прикордонника Лазаренка, але з'ясувалося, що її названо ім’ям не радянського маршала Івана Якубовського, а молодшого лейтенанта Ізраїля Якубовського, уродженця Черкас, який героїчно загинув у 1944 році.
Також 17 лютого пропонувалося перейменувати провулки: Олександра Невського – на Хмільник, Стасова – на вулицю Старшини Віктора Бойка, Чкалова – на вулицю Юрія Тарасенка, Пацаєва – на вулицю Івана Сірка.

Немає коментарів:

Дописати коментар