субота, 8 квітня 2017 р.

Починається другий етап блокади

Правозахисник Дмитро Снєгирьов: ”Росії важко самій годувати так звані ЛНР і ДНР. Хочуть перекласти частину витрат на Україну”
Правозахисник Дмитро Снєгирьов: ”Росії важко самій годувати так звані ЛНР і ДНР. Хочуть перекласти частину витрат на Україну”
— Транспортна блокада окремих районів Донбасу минула без втрат для української економіки та ризику для гривні. Ми починаємо другий етап — блокування в Україні бізнесу країни-агресора, повернення в державну власність активів олігархів — економічних і політичних агентів РФ, — каже народний депутат 43-річний Семен Семенченко 3 квітня.
— Наступні кроки озвучувати не буду, — додає керівник Штабу блокади торгівлі з окупантами Анатолій Виногродський, 57 років. — Ми діятимемо партизанськими методами, щоб нам не перешкодили. Перший етап також продовжуємо. Визнання владою блокади — фейк. Автомобільними шляхами в напрямку Торецька досі ходять фури з контрабандою. Нас туди не пускають. Закінчуємо створення мобільних груп. Шукатимемо автошляхи, якими йде трафік із окупованих територій і назад. Будемо викликати туди журналістів, мобільні групи СБУ, перекривати.
Другий етап блокади не завдасть шкоди економіці. В Україні з 1991-го по 2016 рік валовий внутрішній продукт зріс на 2 мільярди гривень. У сусідній Польщі цифра на порядок більша. Бо в нас олігархічна система. Олігархів цікавить розвиток не держави, а власних кишень. Отримують вигоду від торгівлі з окупантами та знищують наше майбутнє. Якщо все залишиться як є, зростання економіки не буде.
— Блокадникам краще почати з "дочок" російських банків, що працюють в Україні, — каже політолог 42-річний Євген Магда. — Якщо вони підуть із нашого ринку, економічні втрати будуть незначні. А в політичному сенсі це — правильний і виправданий крок. Найкраще прийняти закони, які утискатимуть російський бізнес правовими методами. Допоможуть перебудувати економіку України та зробити її незалежною від капіталу РФ.
4 квітня президент Росії Володимир Путін вимагав від України негайно припинити блокаду окупованої частини Донбасу. Заявив про це в розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом.
— Стурбованість Путіна зрозуміла, — говорить правозахисник Дмитро Снєгирьов, 45 років. — Росії важко самій годувати так звані ЛНР і ДНР. Хочуть перекласти частину витрат на Україну. Нам варто продовжити блокаду. Тоді весь тягар із забезпечення ЛНР і ДНР ляже на Москву. Її економіка й так працює зі збоями. А додаткове навантаження спровокує протестні настрої всередині країни, яких боїться Путін.
Однак українська влада була проти блокади.
— Вона почала інформаційну війну проти учасників блокади, але програла її. Потрапила у власну пастку, бо її аргументи виявилися брехнею.
Влада казала, терористи з "віджатих" підприємств щороку сплачували в український бюджет 32 мільярди гривень податків. Це — брехня.
Ще переконувала, що через блокаду Міжнародний валютний фонд не даватиме Україні кредитів. Натомість ми його отримаємо. Падіння економіки не сталося.
Зрештою, влада очолила блокаду — і не впоралася. Автомобільні шляхи досі не перекриті. Контрабанда йде через приватників, які їздять на окуповану територію. Під час обшуків на складах відомої компанії з продажу тютюну знайшли вироблену в ЛНР горілку. У кабінеті чиновника Антимонопольного комітету стояла така сама — зі штампом "Зроблено в ЛНР". Для продажу в Україні виготовляють інші етикетки, без штампу. Вона потрапляє на полиці магазинів.
Як реагуватиме влада на другий етап блокади?
— Нервово. Силою не розганятимуть. Опалювальний сезон закінчився. Розіграти карту про енергетичну небезпеку не вийде до жовтня. Спробують переконати суспільство, що Володимир Па­расюк і Семен Семенченко — люди олігарха Ігоря Коломойського. Мовляв, йому вигідно замінити донбаський антрацит мазутом, який виробляє його Кременчуцький нафтопереробний завод.

Немає коментарів:

Дописати коментар