субота, 4 серпня 2018 р.

Згадаємо

Світлина від Романа Коваля.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Романа Коваля.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Романа Коваля.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Романа Коваля.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Романа Коваля.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Романа Коваля. 
На світлинах – Грицько Божок, Дмитро Донцов, Олександр Загродський, Степан Стефурак-“24-й”, Сергій Грек-“Балаган”, Віктор Защик-“Шульга” і Богдан Павлик-“Маестро”
4 серпня 1890 р. в с. Холопків Глухівського пов. Чернігівської губ., тепер с. Перемога Глухівського р-ну Сумської обл., народився Грицько БОЖОК, підпоручник Армії УНР, інженер-технолог, управитель с.-г. школи в с. Тісній на Лемківщині, командир півсотні Карпатської Січі. Учасник бою на Красному полі під Хустом, автор спогаду про нього. Лицар Хреста Симона Петлюри і Воєнного хреста. Хіміко-технологічний відділ інженерного ф-ту УГА у Подєбрадах закінчив 12 травня 1931 року.
4 серпня 1914 р. у Львові створено Союз визволення України на чолі з Дмитром ДОНЦОВИМ.
4 серпня 1968 р. у Нью-Йорку (США) помер Олександр ЗАГРОДСЬКИЙ, командир 2-ї Волинської дивізії, генерал-хорунжий Армії УНР, голова Спілки військових інвалідів Армії УНР. Учасник оборони Києва від військ М. Муравйова. Загалом взяв участь у 101 боях, мав 5 важких поранень. Лицар ордена Залізного хреста і Хреста Симона Петлюри.
4 серпня 1995 р. в с. Топорівці Городенківського р-ну Івано-Франківської обл. народився Степан СТЕФУРАК-“24-й”, боєць ДУК “Правий сектор”. Підірвався в машині на міні під час бою в с. Пісках Донецької області.
4 серпня 2014 р. під час боїв за визволення м. Мар’їнки Донецької області загинув Сергій ГРЕК-“БАЛАГАН”, доброволець полку “Азов” із РФ, політемігрант, учасник руху ультрас МФК “Миколаїв”, учасник Національної революції 2013 – 2014 рр. Лицар ордена “Народний Герой України”. Похований побратимами в м. Миколаєві.
4 серпня 2016 р. в зоні бойових дій від інсульту помер Віктор ЗАЩИК-“ШУЛЬГА”, боєць ДУК “Правий сектор”.
4 серпня 2017 р. у м. Турці Львівської обл. загинув Богдан ПАВЛИК-“МАЕСТРО”, командир роти батальйону “Січ”. За день до смерті передав свої особисті фронтові речі до місцевого музею АТО. Перед смертю отримав звістку про загибель на Донбасі побратима, сильно переживав через це. А кілька днів перед тим ветерана вивела з рівноваги відмова депутатів Турківської міськради виділити для учасників бойових дій закинуту земельну ділянку. Саме на єдиній яблуньці у куті пустиря, що при в’їзді у місто, 4 серпня 2017 р. й знайшли його тіло. Ховали Богдана Павлика з усіма почестями, із священиком. Віддати останню шану приїхали побратими.
Вічна слава!

Немає коментарів:

Дописати коментар