середу, 26 жовтня 2016 р.

ВІД ЦИГАРОК ДО ШАУРМИ: КОЖЕН ДРУГИЙ ВУЛИЧНИЙ КІОСК У ЧЕРКАСАХ ПРАЦЮЄ НЕЛЕГАЛЬНО

Від цигарок до шаурми: кожен другий вуличний кіоск у Черкасах працює нелегально
Із близько 600 тимчасових споруд, розташованих у Черкасах, половина – поза законом. Підприємці звикли ігнорувати вимоги міста, торгувати без дозвільних документів та відкрито вести незаконний бізнес. Деякі з них торгують без документів 10 років поспіль. Про це сайтуvikka.ua розповів начальник управління інспектування департаменту архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради Олександр Давиденко.
За його словами, серед  мережевих власників кіосків найбільшими порушниками у місті вважаються фізичні особи-підприємці Олександр Олексенко, Володимир Сімонов, Світлана Лисак, Станіслав Басок та Олександр Шматко. За виключенням тимчасових споруд останнього підприємця, у кіосках більшості підприємців здебільшого продаються пиво та цигарки.
"Вони не оформляють дозвільні документи та не платять податки. Через це страждає бюджет", – зазначає чиновник.
При цьому він підкреслює, що його інспекція регулярно штрафує порушників. "Найбільший штраф – 1700 гривень. Але труднощі в тому, що підприємці ховаються від відповідальності, не сплачують штрафи. А дехто з них, як то  Станіслав Басок та Олександр Олексенко, взагалі прописані та проживають не в Черкасах, а в найближчих селах. Туди штраф і сплачують", – розповів Олександр Давиденко.
Однією з найодіозніших у місті власниць незаконних кіосків є Світлана Лисак, перед якою місцева рада виявилася зовсім безпорадною.
"Світлана Лисак оскаржує всі штрафи в суді. Таких судів пройшло вже дуже багато і більшість вона виграла", – повідомив начальник інспекції та поставив під сумнів неупередженість судової влади у цих випадках.
За словами чиновника, наразі у Черкасах немає жодних бюрократичних перешкод для оформлення підприємцеві відповідних документів для законного розміщення кіосків та легальних продажів товарів. "На моїй пам’яті такі документи оформлювалися мінімум за 2-3 доби, максимум – за місяць", – зазначив він.
На питання, чи власне він піднімав на сесіях питання щодо виділення коштів на ліквідацію незаконних кіосків, чиновник відповів, що це не входить до його службових обов’язків.
Голова ради підприємців Черкащини Ольга Ракова зізнається, що багаторічна боротьба з незаконними кіосками та їх власниками її неабияк втомила. Особливо її обурює діяльність Олега Лисака (сина Світлани Лисак) та Станіслава Баска. З іншого боку, Ольга Ракова критикує владу, яка намагається скинути всю вину на підприємців, а тих чиновників, які колись видали їм дозволи, не притягає до відповідальності.
"Колись підприємці встановили за хабарі свої кіоски з порушенням відповідних державних будівельних норм. Як їх тепер узакониш? До того ж, ці  підприємці нахабні, безсовісні люди. Вони продають у кіосках горілку на розлив, не використовують касові апарати. Якби влада хотіла, то навела б порядок. А вони просто ведуть подвійну гру", – переконана громадська діячка.
За її словами, місцева влада тільки публічно критикує незаконну торгівлю, а позаочі має спільні інтереси.
"Із деякими підприємцями не продовжуються договори, бо чекають, поки вони принесуть хабар. Буває, що місце, де наразі торгує підприємець, притримують для когось", – пояснює, як опиняються поза законом деякі тимчасові споруди у Черкасах голова міської спілки підприємців та промисловців Петро Чернявський.
На його думку, влада навмисно ставить деяких підприємців на межі закону. 
"Безперечно, деякі кіоски треба прибирати. Наприклад, ті, які ніколи не мали дозволів. А тим підприємцям, які хочуть отримати дозволи, треба продовжити термін дії дозвільних документів та отримувати кошти у бюджет. Але наразі не та ситуація в країні, щоб повністю ліквідувати кіоски та скорочувати робочі місця", – наголошує пан Чернявський.
Як повідомляв сайт vikka.ua, демонтування незаконних кіосків та білбордів влетить Черкасам у копійку.

Немає коментарів:

Дописати коментар