Черкаська обласна спілка письменників звернулась до громадськості Черкащини із відкритим листом, де висловила стурбованість ситуацією із екс-головою Черкаської обласної ради, письменницею, педагогом Валентиною Коваленко, яку за притягнутою за вуха причиною відмовились повертати на роботу в Черкаський національний університет.
“В інформаційному просторі міста активно обговорюється ситуація про те, що керівництво Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відмовило Валентині Коваленко у працевлаштуванні в університеті, в якому вона пропрацювала 12 років, пройшовши шлях від асистента до доцента. Неодноразово її роботу відзначено грамотами Міністерства освіти і науки України, ЧНУ, грамотами управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації. Валентина Михайлівна завжди поєднує творчість, наукову діяльність із активною громадською позицією, досягаючи в кожній із цих сфер вагомих результатів. Завжди відверта, щира і смілива, вона була обличчям і голосом Революції Гідності в Черкасах. Саме вона була на вістрі подій, які стали початком нового етапу очищення влади нашої області на всіх рівнях. Вона прийняла виклик часу, прислухалась до прохання Майдану й очолила Черкаську обласну раду в найтяжчий і найвідповідальніший час”, – йдеться у документі.
На глибоке переконання черкаських письменникі, рішення Коваленко стали фундаментом побудови оновленої Черкащини, багатьох кадрових змін, очищення влади.
“Невже забули про це нинішні можновладці? Валентина Михайлівна виконала свій обов’язок перед Черкащиною і Україною. І тепер, коли вона готова повернутися до викладацької роботи, щоб передати студентам-філологам не лише свої фахові знання, любов до слова, а й неоціненний досвід дієвого патріотизму, небайдужості, їй відмовляють у працевлаштуванні”, – обурюються члени Спілки письменників.
Вони також висловлюють сподівання, що здоровий глузд переможе, і Валентина Михайлівна продовжить педагогічну працю в Черкаському національному університеті як фахівець, педагог, філолог високого рівня і досвіду.
“Ми хочемо пишатися Черкаським національним університетом як духовним центром, вірним демократичним принципам і в освіті, й у доборі кадрів, за які боровся Майдан”, – резюмується в листі, який за дорученням колег підписав голова Черкаської обласної організації НСПУ Володимир Ткаченко.
Нагадаємо, після перевиборів облради нова-стара команда «реформаторів» не довірила Коваленко кермо, бо й під час своєї каденції вона мала принципову позицію, зокрема стала на бік народу у конфлікті із «Нашою Рябою», і під час спроби масштабно фальсифікувати результати голосування на місцевих виборах на користь БПП не змовчала. Однак цього виявилось замало, адже Коваленко є чинним депутатом обласної ради і щосесії «псує нерви» Ткаченку своїми вимогами то громади слухати, то школи не закривати.
Словом, на Коваленко вирішили «вплинути». А оскільки вона мала поновлюватись на роботу в ЧНУ, де працювала до обрання на посаду голови, то й діяти вирішено було саме через університет. Як відомо, його рік тому очолив «наставник» Юрія Ткаченка екс-губернатор Черкащини помаранчевих часів Олександр Черевко, про чиї «тиранські» методи впливу на підлеглих свого часу в області складали легенди.
Тож пан Черевко викинув заяву Коваленко про поновлення у кошик для сміття, а на словах їй видав: мовляв, її «неправильна» депутатська позиція буде коштувати роботи. Словом, або «виправляємось», або йдемо на вулицю. І це при тому, що на кафедрі, куди збиралась повертатись Валентина Михайлівна, із нею є лише три викладачі, які мають відповідні звання, щоб упоратись із завалами методики літератури. Однак, за офіційною версією пана Черевка, годин для Коваленко немає, а якщо завідувач кафедри почне про це десь публічно говорити, то і йому у присутності всіх викладачів пригрозили звільненням.
Згодом ректор ЧНУ Олександр Черевко придумав відмовку, чому не бере на роботу екс-голову Черкаської обласної ради Валентину Коваленко. Офіційну версію розмістили на веб-порталі університету.
Вивляється, причина в тому, що після завершення каденції у обласній раді і коли в університеті Коваленко повідомили про відсутність вакансії, оскільки вже тривав навчальний рік і всі години були розподілені, – вона написала заяву про звільнення із тих 0,25 ставки, які вона мала за сумісництвом. До речі, так вчинити їй тоді порадили самі ж керівники області та університету, пообіцявши, що з початку навчального року знову візьмуть на роботу на повну ставку, а доти нехай отримує допомогу через відсутність роботи, і видали довідку, що вільних годин для неї зараз немає.
Звісно, у повідомленні прес-служби університету просили не політизувати ситуацію, однак навіть із вихолощеного тексту на сайті ЧНУ стирчать політичні вуха. Чого варті лише дві фрази: “…незважаючи на необхідність економії бюджетних коштів, вона отримувала заробітну плату з обласного бюджету і не зверталася до університету з метою працевлаштування…” чи “протягом шести місяців середньомісячного заробітку голови обласної ради, який в рази перевищує заробітну плату доцента університету”! Навіть у цих рядках – весь Черевко! Тільки вдумайтесь: забезпечена Коваленко жирує на бюджетні кошти і не йде на поклон до Черевка, щоб він милостиво дозволив їй повернутись на роботу, ніби зарплата їй і не потрібна зовсім!
І тут виникає іще одна підозра: а, може, треба було просто поділитись? Як пишуть у коментарях до попередньої статті про перипетії працевлаштування Коваленко, може керівництву університету треба було занести хабара?
Немає коментарів:
Дописати коментар