неділя, 22 липня 2018 р.

Згадаємо

Світлина від Roman Koval.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Roman Koval.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Roman Koval.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Roman Koval.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Roman Koval.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Roman Koval.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Roman Koval.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Roman Koval.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Roman Koval.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Roman Koval.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Roman Koval. 
На світлинах – Степан Жарко, Олена Теліга, Олег Кандиба-Ольжич, Анатолій Лупиніс, Богдан Лепкий, Микола Палієнко
21 липня 1877 р. у ст. Канівській на Кубані народився Степан ЖАРКО, кубанський бандурист, керівник чоловічої капели бандуристів станиці Канівської, загинув у російських концтаборах.
21 липня 1906 р. в м. Іллінському під Москвою народилася поетеса Олена ТЕЛІГА, діяч ОУН.
21 липня 1907 р. в м. Житомирі народився Олег КАНДИБА-ОЛЬЖИЧ, поет, науковець, керівник культурно-освітньої референтури ПУН і Революційного Трибуналу ОУН.
21 липня 1923 р. у с. Брусленові, тепер Літинського р-ну Вінницької обл., загинув Лукаш КОСТЮШКО, член Центральної Ради, командувач партизанськими загонами на Волині.
21 липня 1937 р. в с. Новоолександівці Покровського р-ну Донецької обл. народився Анатолій ЛУПИНІС, борець за волю України, в’язень російських тюрем і таборів, поет, провідний діяч УМА і УНА.
21 липня 1941 р. у м. Кракові (тепер Польща) помер Богдан ЛЕПКИЙ, поет, історик, художник. Як член СВУ працював у німецьких таборах для полонених українців, чим сприяв створенню Синьої дивізії. Разом з Михайлом Паращуком взяв участь у проектуванні та виконанні пам’ятника померлим воїнам у м. Вецлярі. 1919 року працював в Українській військово-санітарній місії. Його вірш “Журавлі” (“Видиш (Чуєш), брате мій”) став народною піснею (музика його брата Левка Лепкого).
21 липня 1944 р. у с. Княжому біля м. Броди загинув Микола ПАЛІЄНКО, підполковник Армії УНР, пластовий діяч, інженер-хімік, командир батареї бойової групи Байєсдорфа та 4-го важкогарматного дивізіону артилерійського полку дивізії “Галичина”. Лицар Хреста Симона Петлюри. “Вкритий славою бойового старшини як один із легендарних героїв Бродів”. До дивізії “Галичина” зголосився разом із 17-літнім сином Василем.
21 липня 1973 р. в м. Городку Львівської обл. народився Іван БЛЬОК (ТУР), Герой України (21.11.2014, посмертно). Загинув 20 лютого 2014 р. в Києві на вул. Інститутській.
21 липня 1996 р. в м. Борисполі Київської обл. народився Георгій ТОРОПОВСЬКИЙ-“ХАНТЕР”, боєць ДУК “Правий сектор” та 40-го батальйону територіальної оборони “Кривбас”, учасник боїв у Карлівці, Амвросіївці, Савур-Могилі і т. зв. Іловайському казані. Вбитий у поїзді “Київ – Дніпропетроськ”, яким повертався з відпустки в зону АТО.
21 липня 2014 р. у с. Пісках Донецької обл. загинув Олександр ЛАВРЕНКО, командир танкової роти танкового батальйону. Його танк підірвався на фугасі. Загинули навідник Олександр ВОХРОМЄЄВ і механік-водій Андрій КУЛЯГІН. Не бажаючи потрапити в полон і допустити захоплення танку, козак з Лозової підірвав себе в бойовій машині.
21 липня 2014 р. в с. Георгіївці Лутугінського р-ну Луганської обл., прикриваючи відхід пораненого побратима, загинув Геннадій ТОМА-“ВУЙКО”, вояк батальйону “Айдар”. Лицар ордену “За мужність” III ст. (посмертно).
21 липня 2016 р. у м. Мар’їнці Донецької обл. загинув Іван ГРИГОРОВИЧ-“БОГУН”, старший навідник мінометного відділення мінометного взводу мінометної батареї 46-го Окремого батальйону спеціального призначення “Донбас-Україна”.
Вічна слава!

Немає коментарів:

Дописати коментар