четвер, 28 червня 2018 р.

Згадаємо

Світлина від Roman  Koval.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Roman  Koval.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Roman  Koval.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Roman  Koval. 
На світлинах – Іван Юріїв, Петро Горбунів, Андрій Зуєв та Юрій Федорин.
28 червня 1893 р. в с. Козачівці, тепер у межах с. Окопи Борщівського р-ну Тернопільської обл., народився Іван ЮРІЇВ, вояк УСС, сотник УГА і корпусу Січових стрільців Армії УНР, журналіст, просвітянин, співредактор газети “Нова зоря”, член УВО, ОУН, “Просвіти”, “Рідної школи” і товариства “Червона калина”. У вересні 1939 р., коли в Галичину прийшли москалі, змушений був залишити рідні землі. Зголосився до німецької армії. Воював проти Москви до кінця війни. В одному з боїв був поранений. Зразковий громадянин.
28 червня 1898 р. в с. Михайлівці, тепер райцентр Запорізької обл., народився Петро ГОРБУНІВ, вояк 3-го куреня Богданівського полку, старшина для доручень у штабі Катеринославського повстанського коша, осавул повстанського отамана Чорної Хмари, член філії Українського товариства Ліги Націй. Участь у повстанському русі брали батько і сестра Леся. Повстанець Микола Леонтович стверджував, що П. Горбунів у складних бойових ситуаціях зберігав спокій, забезпечуючи виконання завдання.
28 червня 1914 р. у Львові відбувся Великий здвиг “Соколів” і “Січей”.
28 червня 1996 р. Верховна Рада України прийняла Конституцію України.
28 червня 1994 р. у Києві народився Андрій ЗУЄВ, вояк зенітно-ракетної батареї 10-ї Окремої гірсько-штурмової бригади. Загинув 10 вересня 2016 р. в м. Маріїнці Донецької області.
28 червня 2017 р. в бою під смт Фрунзе Луганської обл. загинув розвідник 93-ї бригади Юрій ФЕДОРИН з Кобеляцького р-ну. Під час бою з росіянами Юрій дістав численні поранення, але до останнього продовжував бій.
Вічна слава!

Немає коментарів:

Дописати коментар