понеділок, 9 липня 2012 р.

Молодь Черкащини відзначила день народження Януковича.

Близько 80 молодих людей, які протестують проти закону про мовну політику, 9 липня пройшли жалобною ходою по центру Черкас.
Акція почалася близько 18:30 і закінчилася в 19:15.
Марш пройшов по бульвару Шевченка від Європейської до Соборної площі і був приурочений до дня народження президента Віктора Януковича.
Молоді люди йшли з заклеєними чорним скотчем ротами, несучи написаний на чорному полотні транспарант "У Президента - свято, в України - траур".
Також вони несли похоронний вінок із штучних квітів і портрет Януковича з чорною смужкою.
Учасники акції зупинилися перед Соборній площею, де в цей час проходила репетиція учасників шоу "Майдан's", далі обійшли площу і зупинилися перед будівлею обласної державної адміністрації, де поклали вінок до входу.
Павло Прібіш, представник "Молодого Народного Руху України", повідомив, що учасники акції представляють різні організації, або взагалі не належать до якихось політичних сил.
За його словами, молоді люди, в основному студенти черкаських вузів, таким чином, висловили протест проти ухвалення закону про мовну політику, а також проти знесення наметового містечка опозиції 6 липня.
За словами громадського діяча Данила Майорова, учасники ходи планують проводити безстрокову акцію протесту, однак тепер не стояти на місці, а постійно рухатися.
IMGP7950  IMGP7898IMGP7956
IMGP7986
IMGP7984

 Фото: Народ UA

неділя, 8 липня 2012 р.

Наметове містечко готується до сну.

Щойно повернувся з протестного майдану. О 23-00 від"їхав з Соборної площі. Пробув там вечір. Побачив наступне:
    Намети протестувальників знаходяться не на самій площі, а повздовж тротуару. Під дивною охороною пари десятків міліціянтів робітники демонтують незрозуміло для чого змонтовану вчора сцену. Працівники міської комунальної служби на площі, тротуарі, зупинках громадського транспорту  прибрали всі урни (дніпропетровський синдром?) та замінили їх на сміттєві поліетиленові пакети.
    Учасники протесту збираються на ночівлю. Недалеко від них  керівництво обласних осередків партій, що входять в об'єднану опозицію, активісти "Удару", керівник Черкасиоблкомуненерго Павло Карась, інші відомі в місті громадські діячі, які згодом (близько 23-ї години), розходяться. Загалом - тиша і спокій.
  Гадаю, якщо не буде якихось запланованих  провокаційних дій з боку "невідомих у цивільному", то ніч обіцяє бути спокійною.

субота, 7 липня 2012 р.

Наметове містечко відновлене. Міліція вже тут.

Сьогодні черкаська опозиція відновила роботу наметового містечка, знесеного вчора спецпідрозділом міліції. Тепер на майдані цілодобово чергуватимуть опозиційні депутати Черкаської міської та обласної ради.
«На знак протесту проти вчорашнього розгрому молодіжного протесту на захист мови відсьогодні ми починаємо акцію  »Україна без Януковича, Черкащина без Тулуба!», — заявив керівник обласного виборчого штабу Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Анатолій Бондаренко.
У цей час на Соборній площі Черкас опозиціонери розкладають нові намети замість тих, що були знищені вчора і узгоджують графік чергування. Вони вишиковуються вздовж тротуару, бо на порожній площі триває концерт в авральному порядку звезених з районів колективів. До речі, їх звезли шкільними автобусами.
У свою чергу ініціативна молодь  перекрила рух на бульварі Шевченка, хлопці та дівчата ходять по пішоходному переходу із невеликими транспарантами «Моя мова», «Мій протест», «Маю право».
Ігор Сичов знову на "бойовому" посту координатора майдану
Поблизу наметового містечка знову з’явився автобус із спецпідрозділом міліції. Біля нього чергують молодики, які вчора під виглядом комунальників виносили опозиційні намети.

Вчорашні "комунальники".

Джерело: http://progolovne.ck.ua/

Влада в Черкасах пішла за хибним сценарієм, але від того нічого не втратила

Є й така думка...

На Соборній міліція затримала депутатів міськради - батька й сина Булатецьких. Лідера "пенсіонерів" Матюшу забрала "Швидка"(фото)

Валерій ВОРОТНИК, http://antenna.com.ua/
Жорстоке придушення міліцією мирних акцій протесту в Черкасах є вироком чинній владі. Так стверджують представники опозиційних сил. Під час розгону акції по підтримці української мови було затримано кілька осіб, серед яких депутати Черкаської міської ради Микола та Максим Булатецькі. Кілька опозиціонерів під час затримання було травмовано.
Міліція стверджує, що лише допомагала судовим виконавцям в виконанні рішення суду щодо звільненя соборної площі Черкас від протестувальників. Однак, жорсткість з якою діяли міліціонери не може не дивувати. На очах багатьох людей, сили правоохоронців, що в декілька разів перевищували кількість учасників мирної акції, застосували силу. Та чи було це виправданим? Багато хто в цьому має сумніви. Фактично в Черкасах існує заборона на проведення акцій протесту. Якщо місцева опозиція збирається проводити будь-який захід на центральній площі обласного центру, владі неодмінно приходить на розум провести або масштабний ремонт площі, або власний культмасовий захід. Суди без проблем приймають рішення за позовами чиновників проти організаторів мітингів або пікетів. А далі, як завжди. Міліція робить свою роботу як може і в звичайний спосіб. Чого ж тут дивуватися. Опозиція покричить та й заспокоїться. До іншого разу.
Але чи така проста ситуація виникла в Черкасах? Насправді причин інциденту може бути декілька. По-перше, це причини політичні. Ми не можемо напевне знати, кого найбільш в держадміністрації дратує така активність опозиції. Скоріш навіть не активність, а самовідданість купки відчайдух, що намагаються реагувати на політичні виклики часу. Адже акції протесту в обласному центрі вже давно перестали бути по справжньому масовими. Основними учасниками всіх їх є здебільш навіть не представники об’єднаної опозиції «За Батьківщину», місцевих керівників якої нечасто зустрінеш під час акцій протесту, особливо конфліктних. В Черкасах склався більш широкий формат об’єднання опозиційних політичних сил, ніж в столиці. Але перед початком виборів виявилося, що об’єднану опозицію в якості кандидатів будуть представляти інколи зовсім інші люди, ніж ті, що беруть участь в бійках з міліцією. Більш, напевне, толерантні. В результаті інциденту, що стався 6 липня на Соборній площі Черкас, принаймні один з найактивніших опозиціонерів міста Микола Булатецький знов має певні проблеми. Крім затримання протягом кількох годин, складання адмінпротоколу, перевірки в наркодиспансері Миколі Івановичу «світить» порушення ще одної кримінальної справи. Враховуючи, що попередня спроба «приліпити» до його постаті судимість в результаті пошкодження турнікетів черкаської мерії під час акції протесту афганців фактично зійшла нанівець, проти Булатецького знов можуть порушити уголовну справу за перешкоджання виконанню рішення суду або злісній непокорі вимогам працівників міліції. І знов це може унеможливити участь опозиціонера в виборах до Верховної Ради. Адже відомо, що Булатецький є кандидатом від об’єднаної опозиції «За Батьківщину» на черкаському мажоритарному окрузі і є великою проблемою для кандидата від влади на цьому окрузі Валентини Жуковської. Усунення Булатецького надасть більші преференції в перемозі для почесного голови правління «Азоту».
Але крім зазначеного, ймовірною причиною інциденту можуть бути внутрішні «розборки» або в МВС або, навіть, між МВС та керівництвом ОДА. Хоча остання всіляко відхреститься від того, що відбулося перед її вікнами. Адже ж, суди, які приймають рішення про заборону акцій протесту у нас ніби то незалежні. А міліція виконує виключно рішення суду. І де тут порушення демократичних стандартів? Але для чиновників в погонах та без це є виключно самезаспокоюванням. Жорсткість та демонстративність, з якою було припинено мирну акцію протесту вже стала топ-темою українських ЗМІ, де поруч з подіями в ВР та на сходинах Українського дому стоїть безліч фото та відео з черкаського майдану. Можливо спрогнозувати, що принаймі хтось має відповісти своєю посадою за скоєне. Адже на відміну від Київа в Черкасах ніхто не лив на міліціянтів сльозогінний газ, не коїв бійки, але ж повадження правоохоронців було набагато жорстокішим. Зламана рука одного з учасників акції, втрата свідомості від струсу мозгу у іншого, травми у затриманих. Це і є законні та виправдані дії міліції?
В залежності від сценарію розвитку подій до відповіді можуть бути притягнуті скоріш за все виключно певні чини з МВС. Може поплатитися своєю посадою очільник МВС області генерал Валерій Дерновий, або хтось з його замів, який, виявиться, хибно сприйняв наказ, що був поставлений і при тому марно сподівався, що виключно догоджає начальству. Стосовно ж ОДА, Сергій Тулуб ризикує отримати виключно моральний струсок в вигляді підсилення іміджу жорсткого прихільника Партії регіонів та її політики, принаймі стосовно української мови. Що дещо пом’якшить його попередні ліберальні заяви стосовно української мови.
Принаймні події що відбулися в Україні протягом останнього тижня красномосно свідчать про наявність процесів згортання демократії. Напередодні офіційного старту виборів країна опинилася розколата навпіл завдяки мовному протистоянню. Опозиція сприйняла сценарій, що нав’язала їй влада, доповнивши свої гасла крім «Юлі волю!» ще мовним питанням. Влада намагалася консолідувати про-російско налаштоване населення, якого за різними підрахунками в країні до 30% здебільш в східних та південних регіонах. Опозиція отримала змогу продемонструвати свою патріотичність в питанні української аутентичності. Влада не втратила, принаймні, нічого, опозиція не набула. Але найближчі тижні опозиціонери будуть боротися з штучно створеною проблемою. А влада спокійно буде готуватися до виборів.

пʼятниця, 6 липня 2012 р.

Черкаси. Захист мови. Далі буде...

Щойно із Соснівського райвідділку міліції випустили затриманих вдень під час розгрому наметового містечка опозиціонерів. Депутатів Черкаської міської ради Миколу та Максима Булатецьких, активіста Ярослава Нищика під райвідділком зустріли, як героїв. Після цього вони вирушили на Соборну площу, де замість наметового містечка влада встановила велику сцену, хоча жодного концерту не проводиться.
Тут вже зібралось більше сотні молодих черкащан, які прийшли висловити свій протест проти бандитських дій влади щодо мови, а міліції щодо протестувальників. Всі разом вони під рясним дощем заспівали гімн України, а потім перемістились на пішохідний перехід і перекрили рух транспорту на центральній вулиці міста. Зараз вони ходять по пішоходному переходу і співають гімн.
Після цього молодь домовилась вдаватись до такої акції протесту кожного дня.
                                                                    

Влада двічі знесла наметове містечко в Черкасах. Є постраждалі.

  Розпочались ці події вночі на 6 липня. Близько другої ночі до протестувальників вийшов заступник голови Черкаської ОДА Едуард Івакін, який «по-дружньому» вирішив повідомити, що в Черкасах з юридичної точки зору не існує Соборної площі, тож наметове містечко знаходиться не за вказаною у заявці адресою.
 Запитання, при чому тут облдержадмістрація, чому вона посеред ночі носиться зі стосами паперів про площу та й, зрештою, у що ж тоді ОДА минулого літа  вклала близько 4 мільйонів гривень, якщо не в реконструкцію саме площі Соборної, залишились без відповіді. «Добрий дядя» Івакін завчено говорив лише те, що простір між фонтанами — це територія комунального підприємства обласної ради, і там ще в січні було заплановано на ці дні проведення масових гулянь до Івана Купала.
І справді, зранку біля ОДА з’явились автобуси з артистами, які привезли реквізит для виставок народних майстрів. Одначе говіркі жіночки з однієї із райдержадмінстрацій, які виступили організаторами мистецьких делегацій  з районів, по-секрету сказали журналістам, що термінову телефонограму про проведення сьогоднішнього заходу отримали вчора о сьомій вечора.
  За автобусами з артистами до тепер вже Безіменної площі підтягнулись кілька автомобілів із працівниками міліції і судовими виконавцями. Опівдні до учасників протесту підійшли судові виконавці у супроводі міліції і зачитали рішення адмінсуду про заборону ВО "Свобода", яка подавала заявку, проводити будь-які заходи. Сюди відразу ж підійшов координатор заходу депутат Черкаської міськради Микола Булатецький і оголосив, що тут окрім намету ВО "Свобода" є ще намети - власність народних депутатів, про що є таблички на самих наметах, а він сам, як депутат, проводить тут прийом громадян. Через півтори години, попередньо порадившись і отримавши команду,  площу оточив "Беркут" з "невідомими людьми в робочому одязі" і силою відтіснивши протестувальників, розчистили майдан від наметів.

 Під час відтіснення людей, працівники спецслужб навіть не "погнушались" грубо заштовхати  80-річного письменника, лавреата Шевченківської премії, Василя Захарченка. 
 Невдовзі вцілілі намети було знову розташовано на Сообрній площі, адже на 6 липня до міської влади було подано окрему заявку на проведення акції і жодних судових чи яких-небудь інших заборон на це не було.
   О 15-00 протестувальники вдруге стали жертвами нападу. Тепер вже "Беркут" та сили МВС, не розбираючись, хто є хто, знесли намети, побили М.Булатецького та його сина Максима, який також є депутатом Черкаської міської ради, закинули їх в багажник міліцейського автомобіля і повезли в невідомому напрямку. Дісталось і координатору молодіжного протесту, минулорічному в"язню сумління, заступнику голови ГО "Воля ХХІ"  Ігорю Сичову, який отримав травму руки і звернувся за медичною допомогою. У нього зламана рука, швидка доставила його в травмпункт.
   Голову обласної організації пенсіонерів України Володимира Матюшу забрала «Швидка». Крім того, затримано ще одного учасника акції протесту.
  На Соборній міліція затримала депутатів міськради - батька й сина Булатецьких. Лідера "пенсіонерів" Матюшу забрала "Швидка"(фото)
Максим Булатецький - обличчям у граніт
На Соборній міліція затримала депутатів міськради - батька й сина Булатецьких. Лідера "пенсіонерів" Матюшу забрала "Швидка"(фото)
На шляху до автозаку

На Соборній міліція затримала депутатів міськради - батька й сина Булатецьких. Лідера "пенсіонерів" Матюшу забрала "Швидка"(фото)
Працівники міліції оточили Миколу Булатецького

На Соборній міліція затримала депутатів міськради - батька й сина Булатецьких. Лідера "пенсіонерів" Матюшу забрала "Швидка"(фото)
Лідер черкаських пенсіонерів Матюша втратив свідомість

На Соборній міліція затримала депутатів міськради - батька й сина Булатецьких. Лідера "пенсіонерів" Матюшу забрала "Швидка"(фото)
Затримання ще одного учасника акції

На Соборній міліція затримала депутатів міськради - батька й сина Булатецьких. Лідера "пенсіонерів" Матюшу забрала "Швидка"(фото)
Старшого Булатецького "завантажили" в автозакКерівник аналітичного відділу громадянської мережі «Опора» в Черкаській області Сергій Варич: "Микола та Максим Булатецькі, а також учасник акції протесту Ярослав Нищик перебувають в Черкаському наркодиспансері, де проходять обстеження. Їм не зачитали їхні права, не сказали, що вони можуть відмовитися від обстеження. У Максима та Ярослава – легкі тілесні ушкодження, а в Миколи Івановича – важчі. Після цього їх мають везти в Третю лікарню, де фіксуватимуть тілесні ушкодження, а далі, сказали, що повезуть в Соснівський РВ УМВС. Там також чекає група правозахисників"

   Відео: Кінець мовного майдану в Черкасах: http://www.youtube.com/watch?v=cG0xAD3s6GA&feature=share
  У бійці з міліцією на Соборній одному з опозиціонерів зламали руку. А Матюша вже прийшов до тями
  Заступник голови ГО "Воля ХХІ" Ігор Сичов. Завтра операція.
   Ще відео: http://vikka.ck.ua/ua/news.php?bl=1&pid=6&view=5653
    Будують нову Україну...
    Будують нову Черкащину...


фото Тетяни Воронцової.

Влада робить спроби знести Черкаський майдан


Удень у наметовому містечку опозиції було спокійно
Сьогодні пізно вночі влада зробила спробу очистити Соборну площу, яку в народі нерідко називають площею «Тулубівських яєць», від наметового містечка опозиції. Близько десятої вечора голові Черкаської міської організації ВО «Свобода» Андрію Лубкові передзвонили із Окружного адміністративного суду і повідомили, що рівно о 22.00 там відбудеться якесь засідання, що стосується містечка. За десять хвилин до Соснівського райвиконкому, куди нещодавно Партія регіонів переселила суд ( попереднє приміщення, яке займав суд, довелось звільнить під штаб ПР), разом із свободівцем та кількома «жителями» містечка примчали і координатор Ради опозиційних сил Черкащини Леонід Даценко, і керівник обласного виборчого штабу Об’єднаної опозиції Анатолій Бондаренко, і комендант майдану Микола Булатецький.
У вестибюлі суду опозиціонерів зустріли чемні бійці «Грифона» і якийсь клерк, який заявив, що у залі, де має відбутись засідання, зникло світло, тож доведеться почекати, доки хтось, кудись поїде і привезе якісь ключі від чогось. Через півгодини той самий клерк повернувся, і довго з’ясовуючи, хто з присутніх ким є, спробував вручити опозиції якийсь незрозумілий папір. Зрозуміло, що ніхто того папера не взяв, і вся опозиційна команда терміново повернулась у містечко, бо навколо нього вже почали збиратись міліціонери.

Працівник адмінсуду з паперами
«Це все якийсь незугарний фарс, переляк влади вже закшкалює, тому вона смикає молодь посеред ночі. Юнаків і дівчат, які не по нічних клубах розважаються, а захищають Україну на майдані, вдаючись до мирних і законних, гарантованих Конституцією акцій протесту. Цей страх дійшов до маразму, тож влада може вдатись до непередбачуваних заходів, щоб захистити себе від народу. Але народ її відправить на смітник історії», — по дорозі до наметового містечка прокоментував ситуацію Анатолій Бондаренко.
«Нинішні владні янучари повертаються до сталінських часів, коли енкаведистські трійки виносили вночі вироки таким же молодим патріотам, які сьогодні стоять на черкаському майдані, — заявив координатор Ради опозиційних сил Черкащини Леонід Даценко. — Рішення тих трійок писались у кабінетах тодішніх кровожерливих вождів, як вчора у кабінеті новітнього українського Торквемади Януковича писалось рішення про ув’язнення Юлії Тимошенко і Юрія Луценка, як сьогоднішнє рішення по наметовому містечку молоді, яке ми очікуємо із хвилини на хвилину, писалось у кабінеті Сергія Тулуба. Українці, на відміну від новоявлених тоталітарних вождів, вчили історію і пам’ятають, чим закінчили всі ті інквізитори. Таким же безславним буде кінець і нинішніх».
«Якщо влада знесе наше містечко, ми знесем її», — додав Микола Булатецький.

Нічна нарада в наметовому містечку
Коли опозиціонери повернулись на майдан, їх зустріли освітлені вікна облдержадміністрації і купки міліціонерів на підступах до площі. Згодом із білого дому вийшов посланець, який спробував «умовити» опозицію піти добровільно. Він, до речі, сам того не бажаючи, підтвердив правильність слів Даценка, оскільки обмовився, що за годину рішення суду буде готове. Звідки про це знати клерку ОДА, якщо б у нас справді була незалежна судова система?

В облдержадміністрації вночі чомусь не сплять
На даний час опозиція підтягує на майдан депутатів, а влада міліціонерів і якихось невідомих у цивільному, які нібито мають монтувати на площі сцену до завтрашніх святкувань Івана Купала.
Тетяна Воронцова, Про головне.

четвер, 5 липня 2012 р.

МОМЕНТ ІСТИНИ


  Анатолій Вихрущ

В українську хату прийшли хами. Їх багато. Вони сіли за наш стіл. Вони почали використовувати наше майно, їсти нашу їжу... Ми толерантно мовчали. Їх було багато. Вони почали погрожувати мамі. Ми мовчали, бо в нас демократія, а їх було багато. 3 липня вони вдарили маму, прийнявши закон проти рідної мови. Якщо ми мовчимо, ми поповнюємо їхні ряди і їх стає ще більше. 3 липня в Україні відбулося серійне політичне вбивство. Помер як політик колишній президент, бо саме він повернув з небуття нинішнього. Помер голова ради, бо напередодні збрехав мамі. Померли ті політики, які кликали голосувати проти всіх, а також ті які голосили, що після першої образи ніколи не допустять другої. Проклятими нацією помруть ті, які продали свій голос. Ти продавав не просто голос, ти Україну продавав.
Вимерла ціла провладна партія, але вона тут і не жила, захищаючи інтереси сусідньої держави. Особливістю політичного цвинтаря є сморід. Тут смердить зрадою і продажністю. Що робити в такій ситуації? Написати ще одну заяву, оголосити голодування... Титульна нація не має часу на розпач і розчарування. Титульна нація має час на протест і боротьбу. Тому розпочинаємо підготовку до Всеукраїнського страйку. Якщо президент підпише закон, починаємо акцію " Україна без Януковича. " Презирством зустрінемо кожного регіонала, якщо він привселюдно не викинув злочинний партійний квиток... Закон Підрахуя Підрахуйовича Підрахуєва буде викинутий на смітник, разом з автором. Титульна нація не має куди їхати. Це наша земля. Це наша мова. Це наша мама. Прийде час і тут буде українська влада.

СЛАВА НАЦІЇ!

середа, 4 липня 2012 р.

Черкащани відстоюють право говорити українською.





Сьогодні, 4 липня у Черкасах відбувся мітинг протесту проти неконституційного "розводу" українців (котрих регіональний диригент Чєчєтов назвав "котятами"). Після вчорашнього кроку команди "наперсточників" хвиля протесту прокотилась по всій Україні. На захист рідної мови, а зрештою, своєї національної Держави постали Київ та Івано-Франківськ, Донецьк та Львів...
    У Черкасах об’єднана опозиція розпочала безстрокову акцію на захист української мови. На Соборній площі перед вікнами облдержадміністрації представники «Батьківщини», «Фронту змін», , «Свободи», НРУ, УНП, «Громадянської позиції», «УДАРу» та інших політичних сил та громадських організацій розбили наметове містечко, яке залишиться на майдані доти, доки народ не змете злочинний режим Януковичів-Азарових. Біля партійних наметів зібралось близько двох сотень небайдужих черкащан, представників творчої інтелігенції та студентство, приєднались до акції протесту і деякі чиновники черкаської мерії.


Тримають банер професори Черкаського національного університету Василь Пахаренко, Володимир Поліщук, Віталій Масненко та духовний батько Черкащини, лауреат Шевченківської премії письменник Василь Захарченко.








 Єдність продемонстрували і представники політичних партій.
Координатор об'єднаної опозиції Черкащини Леонід Даценко оголосив, що відсьогодні партійні намети на майдані зміняться польовими, а опозиційний виборчий штаб перейде у формат повної «бойової» готовності, адже в таких принципових питаннях, як захист державної мови, жодних компромісів із владою не повинно бути.
  
 Отже, вже з вечора на Соборному майдані Черкас почала збиратись молодь. Спочатку розбили  намети близько двадцяти молодих українських патріотів, які зібрались тут ночувати. Підходжу до них, вітаюсь. Запрошую деяких до розмови.  З задоволенням погоджуються. Запитую, чому вони тут?
  Анастасія, 17 років: "Я живу в Україні і російська мова тут, а особливо - на Черкащині, в самому серці України образно кажучи, не в тему".
 
 Едуард, 17 років: "Україна - незалежна держава. У нас свої традиції, своя мова, культура. Так само, як в Росії - російська, в Англії - англійська, у Франції - французька, у Польщі - польска. Ні про яку іншу мову я не хочу чути. Прийняття другої державної призведе до розколу України".
 
 Ярослав, 21 рік: "Я не розумію, хіба комусь в Україні заборонено розмовляти будь-якою мовою? Обурює навіть те, що ми, українці обмежені в інформаційному просторі. Ви лише гляньте, почуйте, яка мова ллється з телеканалів, починаючи з Першого національного! Чи так вільно ми можемо отримувати інформацію українською?"
  
Володимир, 24 роки: "Не хочу повторюватися, лише скажу, що прийняття такого закону та ще й в такий спосіб, як це вчора відбулось, викликає почуття обурення й спротиву. Тому, я обдзвонив своїх друзів, зараз зберемо ще намети три і будемо тут".
   Ігор, 24 роки: "Це була наша ініціатива, ми хочемо продемонструвати і владі, і пересічним черкащанам, що за фундаментальні національні речі треба стояти жорстко і до кінця.
Ми хочемо відстояти наше право, право української молоді, говорити рідною мовою і жити в демократичній державі. І ніяка купка запроданців у Верховій Раді, якою керує Янукович, це право у нас не відбере".  
   
 На моє запитання, як довго хлопці й дівчата збираються знаходитись на майдані, відповіли в унісон: "Доти, допоки не доб'ємося правди. Якщо не "пов'яжуть"...
                                       
                                       
                                 
Хлопці й дівчата закликають молодих небайдужих українців приєднуватись до них на майдані.  Передбачають, що жити в наметовому містечку доведеться довго.
На 23 годину вечора на Соборному майдані Черкас знаходилось шість наметів. Кількість протестуючих я вже не перераховував...