Минулої п'ятниці на наших очах відбулося масове дезертирство. Більше 400 бійців самовільно покинули фронтові позиції.
Мова, звичайно ж, про парламент. Депутати навряд чи погодяться, щоб їх безсоромну, безпрецедентну за масовістю неявку до сесійної зали називали дезертирством. Але триває війна з Московією. І роботу всіх державних структур слід розглядати, виходячи з цього.
Якби мова йшла про втечу не з сесійної зали, а з бліндажів Авдіївки, Світлодарськ дуги або з Маріупольського напрямку, дезертирів очікував би суд з реальним вироком. А з деякими, не виключено, вчинили б так, як по той бік фронту з Гіві - після його втечі з Авдіївської промзони. Дезертирів не люблять ні на війні, ні в політиці.
Ми давно звикли, що Верховна Рада потрапляє в новини не завдяки вжитим законам, а через скандали і дріб'язкової суєти. Не стала винятком і останній робочий тиждень.
Лідер Радикальної партії Олег Ляшко відбивався від небезпідставні звинувачень, пов'язаних з авіаквитками в Таїланд за 108 тис. Грн. Там він побував під час попередньої відпускної десятиденки.
Представник президентського блоку Сергій Лещенко бив морду товаришеві по фракції Івана Мельничука, а той у відповідь відірвав рукав від його недешевого піджака.
Нардеп Юрій Бублик заявив про вихід з "Блоку Петра Порошенка" - чи то через "авторитарної моделі управління", чи то тому, що не допомогли взяти на поруки давнього друга, якого звинувачують в причетності до вбивства мера Кременчука.
Парламентарії в першому читанні більшістю голосів прийняли цинічний в умовах тотального зубожіння населення законопроект про місячній зарплаті для суддів Конституційного суду в 384 тис. Грн і призначення їм захмарною пенсії.
Депутати або не ходили на засідання, або голосували відключивши голови. Були випадки, коли вони не здатні були затвердити план роботи Ради. Минулого тижня 23 нардепа взагалі не відвідали жодного засідання, кожен четвертий з них - представник президентської партії. Парламент країни, яка веде війну, завершив робочий тиждень з 18 депутатами в залі.
Як все це стосується кривавих подій на Донбасі?
Безпосередньо. Рада практично не працює на перемогу України в протистоянні з підступною Московією. Чи не забезпечує необхідну для цього законодавчу базу.
Депутати продовжують іменувати антитерористичною операцією то, що давно є вітчизняною війною.
Верховна Рада не шукає виходу з мінського тупика.
До сих пір невизначеним залишається статус окупованих на Донбасі земель.
Законотворці не бажають помічати, що війна для багатьох стала прибутковим бізнесом.
І навіть коли смертельний вогонь спалахнув з новою силою, депутати лише з третьої спроби - і не на ранковому, а на вечірньому засіданні - прийняли звернення до інших держав про ескалацію війни на Донбасі і підтримки України.
Так як інакше назвати людей, які втекли з фронту - нехай і політичного? Навіть формально не відпрацювавши відведений час, не кажучи про те, щоб скасувати позачергові зимові відпустки?
Дезертири - іншого слова не знайшов.
Автор: Сергій Чирков
Немає коментарів:
Дописати коментар