неділю, 26 червня 2011 р.

“Юрій Горліс-Горський” знову у Львові По 72 роках розлуки





28 червня, на День Конституції, в Львівському палаці Мистецтв (вул. Коперника, буд. 17) о 19.00 відбудеться презентація документальної двосерійної кінострічки Романа Коваля та Олександра Домбровського “Юрій Горліс-Горський” – про боротьбу за Самостійну Україну поручника Армії УНР, осавула 1-го куреня полку гайдамаків Холодного Яру, підпільника, політв’язня, письменника.





Під час прем’єри відбудеться зустріч з Романом Ковалем – автором та упорядником серії книг про Визвольну боротьбу у 1914 – 1920-х роках, а також циклів радіопередач та документальних фільмів про Визвольну боротьбу українського народу.





Фільм “Юрій Горліс-Горський” – це 98 хвилин напруженої інтелектуальної праці глядача, це 98 хвилин пізнання нашої трагічної історії, наповненої щасливими моментами. В центрі фільму – людина високого духу, хороброї до нестями, доброї до своїх і непримиримої до ворогів. А ще – галантної до жінок.
Його, до слова, любили львів’янки 1930-х років, можливо Ваші бабусі…
Повернувся до Львова і Михайло Гаврилко
По 93 роках розставання
Роман Коваль також представить свою нову книгу “Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею”. У ній йдеться про забутого українського скульптора, художника і поета. В історію Михайло Гаврилко увійшов і як організатор війська – Українських січових стрільців, Сірої дивізії Армії УНР та повстансько-партизанського руху на Полтавщині.
Михайло Гаврилко жив у Львові в 1907 – 1918 роках (з перервами), з цим містом пов’язано багато сторінок його біографії. Михайло Гаврилко – творець бурхливої шевченкіани. Тараса Шевченка він увічнив у погруддях, пам’ятниках, барельєфах, горельєфах, портретах, плакетках, медальйонах та у слові.
Життя його завершилось трагічно – восени 1920 року на станції Полтава більшовики спалили його в топці локомотива. Спалили живим.
Надзвичайно ошатна книга про митця-вояка має 472 сторінки кольорового друку. У ній вміщено понад 600 листівок і фотографій, більшість з яких оприлюднюється вперше. В додатках до книги – близько сотні документів, більшість з яких також вперше вводиться в науковий обіг. Формат книги – альбомний, папір – крейдований, друк – кольоровий, палітурка – тверда, кольорова.
Бажаємо читачам щасливої мандрівки стежками-дорогами чотаря УСС та повстанського отамана Михайла Гаврилка!
Організатор презентацій – громадський рух “Українська Альтернатива”.
Відповідальна особа – Галина Сеник. Вхід вільний.

Прес-служба Історичного клубу “Холодний Яр”
Koval_r@ukr.net

Немає коментарів:

Дописати коментар