На сьогоднішній день Україна опинилася сьогодні в епіцентрі найжорсткішого геополітичного протистояння за останні десятиліття. І від результату залежить дуже багато чого. Якщо Україна за підтримки НАТО зможе вигнати окупантів «за поребрик», то це воєнної поразки може стати початком розвалу самої Росії, як часто буває після програшу у війні. Якщо Північно-Атлантичний Альянс не зможе підтримати свого партнера - можна говорити про зміну формату відносин і балансу сил на континенті.
Звичайно, військовий і економічний потенціал блоку НАТО і самотньою Росії непорівнянний. Але в жорстких геополітичних суперечках роль відіграє не тільки військова сила, а й ступінь готовності її застосувати. А тут у старої Європи якраз проблеми. Знаковим моментом тут можна вважати саміт НАТО, який пройде у Варшаві 8 і 9 липня. Цікавий анонс з цього приводу дав міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич. Він заявив, що на саміті буде прийнято "знакове рішення", після якого Росія піде з Донбасу. Яке це рішення ми дізнаємося вже за результатами, але «спойлер», погодьтеся, цікавий.
Саме в сьогоднішній ситуації, коли Великобританія на порозі виходу з ЄС, а Берлін і Париж готові піти по шляху угодовства з Кремлем, роль України і інших молодих демократій Східної Європи для США зростає не просто в рази, а на порядок. Візит Гройсмана і Яценюка в США, носили зовсім не формальне, а цілком прикладний характер. І тверді обіцянки конгресменів і Білого дому посилювати підтримку України в боротьбі з російською агресією (так, ці слова вже говорять вголос), які оприлюднив Яценюк, говорять самі за себе. США роблять ставку на Україну. Як на свого партнера в Східній Європі і на форпост західного світу.
Ну а батальйон з військових Польщі, Латвії та України вже створено. Всі країни відрізняються дуже здоровим розумінням російської загрози (досвід краще теорії) і хорошими відносинами з США. Геополітичний розклад сил в Європі змінюється і це дуже серйозний шанс для України. Важливо його не упустити.
Кирило Сазонов
Немає коментарів:
Дописати коментар