Президент України покладе квіти до пам’ятника, який офіційно має назву пам’ятник жертвам Волинської різанини
В п’ятницю ввечері, після офіційних зустрічей в рамках саміту НАТО, президент України Петро Порошенко має відвідати пам’ятник жертвам Волинської трагедії.
Про це повідомив посол України в Польщі Богдан Дещиця.
«Президент покладе квіти до пам’ятника, який офіційно має назву пам’ятник жертвам Волинської різанини», - повідомив він. Українські посадовці натомість використовують назву «пам'ятник жертвам волинської трагедії».
Цей пам’ятний знак є достатньо новим – він зведений у Варшаві у 2013 році. Однак після того жоден з українських високопосадовців, що був з візитом у Варшаві, не відвідував Волинський сквер, де розташований пам’ятник.
Нагадаємо, Верхня палата польського парламенту ухвалила постанову щодо Волинської трагедії. У резолюції сенатори закликають польський Сейм встановити 11 липня Національним днем пам’яті жертв «геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої».
Як повідомлялось, у стосунках Києва та Варшави з’явився додатковий привід для напруженості через те, що міська рада Києва перейменувала Московський проспект на проспект Степана Бандери. В Польщі сприйняли цю дію як недружню.
Історик-публіцист Олександр Зінченко раніше висловив переконання: в умовах антиукраїнської істерії, яка зараз точиться у Польщі, перейменування Московського проспекту на проспект Степана Бандери, за яке сьогодні проголосували депутати Київради, - рішення нерозумне. Шлях до примирення народів він вбачає у засудженні «конкретних злочинців тих подій».
У свою чергу польський історик, заступник директора Центру польсько-російського діалогу та порозуміння Лукаш Адамський вважає, що на конфлікті пам’яті між двома народами спекулює російська пропаганда. «Кремль виграє від розбурхування конфлікту щодо тих історичних подій», - зазначив він.
У свою чергу Альона Шкрум депутат «ВО «Батьківщина», члена депутатської групи Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків з Польщею переконана, що польські депутати піаряться на питанні Волинської трагедії.«До влади прийшли люди, які піднімають це питання у своїх - у тому числі піар – цілях, це політичні технології. Україна просто стала одним з таких прикладів. Вони піднімають це питання на рівні Європарламенту, Євросоюзу. В Євросоюзі вже заявляли, що вони занепокоєні такими тенденціями у Польщі», - зазначила нардеп.
Немає коментарів:
Дописати коментар