четвер, 13 липня 2017 р.

В Україні може з’явитися факсимільна копія Молитовника Анни Ярославни


В Україні може з’явитися факсимільна копія Реймського євангелія або Молитовника Анни Ярославни. Національний заповідник “Софія Київська” ініціює видання в нашій країні. Про це повідомила Генеральний директор заповідника Неля Куковальська, передає Укрінформ.
Кошти збирають завдяки благодійним концертам солістки Віденської опери Вікторії Лук’янець “Княжа родина/Regio genus”. Книга знаходиться в муніципальній бібліотеці міста Реймс.
“Це книга з бібліотеки Ярослава Мудрого, яка з його донькою Анною потрапила у Францію, і на ній присягалися всі французькі королі. Ми дуже мріємо зробити факсимільне видання і таким чином повернути цю найдревнішу нашу пам’ятку писемності до нас в Україну”, – зазначила гендиректор заповідника.
Випустити книжку планується у видавництві “Горобець”. Наразі надіслано лист до посла України у Франції з проханням допомогти в отриманні дозволу на випуск цієї книги.
За словами історика Софійського собору Надії Нікітенко, це найдавніша книга часів Київської Русі, яка збереглася.
Крім того, усіх охочих запрошують на фестиваль “Княжа родина/Regio genus”, які планують провести 8-10 вересня.
Нагадаємо, під час реставрації дерев’яного кіота, працівники національного заповідника “Софія Київська” знайшли лист відвідувачів 70-річної давнини.

Немає коментарів:

Дописати коментар