середа, 26 липня 2017 р.

Фестиваль Т. Шевченка "Ше.Fest 2017"

Ше.Fest – більше ніж музика. Передусім це Тарас Шевченко, який у нас не лише молодий і актуальний, а й близький кожному. Чотири роки наша команда працює над тим, щоби "Кобзар" був зрозумілий усім.

ІСТОРІЯ

У кожної нації є свої герої, які надихнули свою країну на власну державу. Ні для кого не секрет, що в Україні - це Тарас Шевченко.
Але давайте спитаємо в пересічного школяра чи студента, чи любить він читати "Кобзар"?
Так, правильно, лідерів нації нав'язують дуже старанно і не завжди вдало. Починаючи зі школи.
Але наша команда бачить Шевченка інакше - цікаво, натхненно і цілком вмотивовано він є нашим лідером не зі шкільної програми - а за покликом серця. Саме тому ми обрали для проведення фестивалю село, де малим та босим бігав той самий Тарас, якого дехто ненавидить, хтось зневажає, а ми любимо і прагнемо зробити так, щоб його полюбив кожен українець, а ненавиділи - лише вороги (чи воріженьки :)

Ідея молодіжного фестивалю, присвяченого Тарасові Шевченку, з'явилась у 2014 році, коли наближався ювілей головного українського Тараса. Саме тоді відбувся перший "Ше.Fest", який згодом став традиційним.
Зараз ми працюємо вже над четвертим фестивалем. Уже вкотре посеред серпня ми збираємо тисячі людей у рідному селі малого Тарасик
А ви знали що Тарас Шевченко передбачив українську революцію? На цьогорічному фестивалі, у соту її річницю, ми розкажемо, як так сталося і що говорив Тарас.
Бо в день радості над вами 
Розпадеться кара. 
І повіє огонь новий 
З Холодного Яру.
© Тарас Шевченко, 1845 

Цьогорічний Ше.Fest відбудеться 12-13 серпня. 

В ньому візьмуть участь близько 20 українських гуртів, які вже зараз готують пісні на слова Шевченка. Окрім того, буде ніч акустичної музики та українського кіно.

Також на гостей чекає просвітницька галявина, де виступатимуть письменники, барди, політики, кобзарі, науковці, талановиті гурти, художники та відбудеться найкрутіший поетичний батл з визначенням Ше.Поета фестивалю.
До того ж, на фестивалі діятиме дитяча галявина та наметове містечко.
Ми не забуваємо, що Шевченко – художник, тому відбудуться традиційні майстер-класи з художнього мистецтва та Hand Made.
На відвідувачів чекають постановки за творами Шевченка на театральній сцені фестивалю. Окрім того, для усіх охочих будуть проводитись екскурсії тарасовими місцями.
Нащо ми це робимо?
Наша подія - це не лише про культуру. Тому що з кожним проведеним нами фестом змінюється обличчя Моринців. У дні фестивалю поліпшується логістика, до крихітної цятки на мапі підвищується інтерес преси, а економіка селища збагачується за рахунок потоку туристів. Нам важливо зберегти цей затишний куточок планети для майбутнього покоління, адже саме там народився той самий Григорович.

Наша мета - привчити молодь відпочивати тверезо. Саме тому в дні Ше.Fest'у в Моринцях заборонено продавати алкогольні напої. 
Зібрані на Спільнокошті гроші ми спрямуємо на вдосконалення фестивалю. З року в рік на нас лягає все значиміша місія – якомога краще і якісніше показати молоді справжнього Тараса, який у них зі шкільної програми закарбувався виключно в шапці і з вусами. Наше завдання – зняти ту шапку, а вуса... взагалі зголити.
Тому твій внесок буде щось більше ніж гроші, це буде вклад в розуміння себе українця та в підтримання Шевченка-хіпстера, яким він був і лишається вже протягом двох століть.

Немає коментарів:

Дописати коментар