понеділок, 31 липня 2017 р.

Модест Пилипович Левицький

Світлина від Український інститут національної пам'яті.
1866, 25 липня – в селі Вихилівка на Хмельниччині народився Модест Пилипович Левицький, письменник, публіцист, політичний діяч (на фото ліворуч).
Походив із давнього шляхетського роду Рогуля-Левицьких, однак зрікся графського титулу і відкинув першу частину свого прізвища. Про Модеста Левицького говорили як про щирого демократа-народолюбця і лікаря-гуманіста. Його твори пронизані глибоким співчуттям до всіх принижених і скривджених.
«Він не був першорядним артистом, таким як Франко або Коцюбинський, але те, що він писав, йшло з глибини серця, було овіяно живим, глибоким почуттям і досягало великого ефекту власне тому, що було зогріте любов’ю, без якої навіть найбільший талант не може нас зворушити, і без якої всяка «віра», себто ідея, є мертвою», – писав Дмитро Дорошенко.
До революції Модест Левицький створював «Просвіти», розповсюджував українські книжки, власним коштом видавав просвітницько-популярні брошури про холеру, сибірку, скарлатину.
Опісля, в еміграції, керував туберкульозним санаторієм для вояків УНР.
Сьогодні країна теж неймовірно потребує гуманістів і просвітників. Читайте, ким був Модест Левицький в Українській Народній Республіці та що пов'язує його із Луцьком.

Немає коментарів:

Дописати коментар