субота, 29 липня 2017 р.

Гідна старість. Что делать, чтобы старики жили, а не доживали

В абсолютній більшості українських будинків престарілих їдять з металевих мисок і сплять на старих продавлених ліжках. У держави на одиноких людей похилого віку немає ні грошей, ні часу
Инфографика: Гідна старість. Что делать, чтобы старики жили, а не доживали
Більше 12 тисяч людей похилого віку, в тому числі з обмеженими фізичними можливостями, проживають в спеціалізованих будинках-інтернатах і пансіонатах в Україні. Їх життя обмежене в кращому випадку територією пансіонатів, частіше - стінами кімнати, а раціон - тим, що дає держава. За 100 грам м'яса і риби, третина яйця, сезонні овочі: рекомендовані норми забезпечення будинків для людей похилого віку продуктами харчування були прийняті ще в 2002 році і з тих пір не змінювалися. Це - виключно на папері. А як насправді живуть і харчуються люди похилого віку, мало хто знає. Про модернізацію інфраструктури будинків престарілих мова взагалі не йде. Три першочергові статті, за якими закриваються витрати в першу чергу: енергоносії, харчування та зарплата персоналу. Все інше фінансується за залишковим принципом.

 201ВУ минулому році за результатами моніторингу геріатричних установ Національного превентивного механізму фонд Відродження повідомив, що в більшості з них замість захисту і поваги літні люди стикаються з байдужістю, зловживанням їх майном або грошима і навіть побиттям: "Серед майже 222 жителів Вінницької будинку-інтернату майже 90 - люди з інвалідністю, але туалети не пристосовані для тих, у кого є фізичні обмеження. Фінансування витрат на медикаменти - 21,78 грн в день на одну особу, але ліки жителі повинні поку пать за власні мізерні кошти. Помитися вони можуть раз на тиждень. В установі монітори зустріли людину з бешихове запалення, який змушений був спати сидячи, щоб не страждати від болю, і іншого з пролежнями. Кімнати просторі, але недоглянуті, в них погнуті ліжка, зношені матраци, на яких жителі змушені проводити день за днем ​​".
 
Будинкам престарілих катастрофічно не вистачає грошей, кажуть у благодійному фонді "Let's help!". Умови перебування людей в них ганебні. У людей похилого віку часто немає елементарних речей - памперсів, білизни, засобів особистої гігієни, одягу, посуду. Не кажучи вже про комфорт і затишок, які допомогли б їм скрасити побут і підняти настрій.

25 січня 2017 року фонд "Let's help!" запустив програму Гідна старість, мета якої - створення гідних умов життя самотніх людей в будинках престарілих, організація дозвілля, створення неказенное атмосфери, затишку і комфорту. Зараз географія проекту повністю покриває Київську область, а це 12 будинків для людей похилого віку, в яких проживають майже 600 чоловік. У найближчому майбутньому планується поширити програму на Черкаську, Одеську та Львівську область. Крім матеріальної підтримки будинків престарілих, Фонд залучає волонтерів, які готові витрачати особистий час на спілкування з самотніми людьми похилого віку - щоб послабити хоч ненадовго їх почуття самотності.

Програма Гідна старість розрахована на три роки. За цей час фонд "Let's help!" планує у всіх будинках престарілих в Київській області оновити всю постільну білизну і всі спальні місця старих в рамках акції "Остання ліжко", встановити для кожного жителя пансіонатів "чарівні кнопки" - виклику персоналу, замінити металевий посуд на сучасну порцелянову, провести косметичний ремонт і оновити основні комунікації, створити кімнати дозвілля з настільними іграми, книгами і телевізорами, і навчити персонал.

Немає коментарів:

Дописати коментар