понеділок, 27 червня 2016 р.

Надію Савченко хочуть позбавити звання Героя України


Рівно через місяць після повернення на батьківщину Надія Савченко перетворюється з героя в зрадника. Перші політичні заяви депутата, які йшли врозріз з лінією української влади, списувалися на недосвідченість і наївність. Але тепер її підозрюють у зв'язках з ДНР, ЛНР і, можливо, з ФСБ. На сайті українського президента днями була зареєстрована петиція про позбавлення Надії Савченко звання Героя України.

Автор петиції так обґрунтував свою вимогу: «Після того як вона була завербована ФСБ і відпущена в Україні, Савченко почала заявляти про те, що« потрібно вести прямі переговори з бойовиками ДЛНР ». Також вона заявила про те, що «потрібно знімати санкції з Росії». Це що взагалі таке, пане президенте? І ця людина носить велике звання Героя України? Тоді як тисячі справжніх героїв-воїнів віддали свої життя за нашу свободу, за наше майбутнє, за нашу Україну, і вони не отримали такого звання. Якщо у нас такі ось «герої», тоді ганьба вам, пане Порошенко! »

Щоб Порошенко розглянув петицію, потрібно, щоб звернення підтримало не менше 25 тис. Громадян. До вихідних свої підписи на сайті залишили 823 особи. Правда, петиція була розміщена всього кілька днів тому, а на збір підписів відводиться три місяці.

Місяць тому, коли Савченко повернулася в Україну і відразу ж отримала високе звання, ніхто не повірив би в можливість такого повороту подій. За два роки було сформовано героїчний образ Савченко, який зробив її одним з найпопулярніших українських політиків ще в той час, коли вона жодного дня не займалася політикою. В кінці травня журналісти абсолютно серйозно цікавилися у Савченко, чи не збирається вона боротися за крісло президента.

Ситуація почала змінюватися, коли перший номер партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко прийшла на роботу до Верховної Ради. Як депутат Савченко на початку місяця зателефонувала на прямий ефір радіостанції, щоб заявити, що вона готова вступити в прямий діалог з лідерами ДНР і ЛНР. Хоча мова йшла тільки про процес обміну полоненими, слова Савченко викликали шквал негативу в Україні.

Багато політиків і експертів дорікнули тоді Савченко в тому, що вона береться вирішувати проблеми, не розуміючи, в чому їх суть. Але заяви про зраду ще не звучали. Вони з'явилися, коли Савченко, відправившись на минулому тижні на літню сесію Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), озвучила ряд нових заяв, прямо суперечать лінії української влади. Зокрема, підтримала оприлюднену раніше главами МЗС Німеччини та Австрії, а також французьким сенатом ідею поетапного скасування антиросійських санкцій. І заявила, що надання західного зброї Україні недоцільно, оскільки цей крок міг би привести до нової світової війни.

В опублікованому недавно інтерв'ю журналу «Кореспондент» Надія Савченко повернулася до свого першого заяви - про прямі переговори з Олександром Захарченко та Ігорем теслярських. Вона зазначила, що навіть якщо російська сторона обрала їх на роль формальних керівників Донбасу, вони все ж є українцями. «І я хочу розбудити в них українців, пробудити в них свідомість, достукатися до їх розуму», - пояснила вона.

Заперечувати в цій ситуації складно. Але Юлія Тимошенко, яка, зробивши Савченко лідером передвиборного списку своєї партії, дала старт її політичній кар'єрі, зараз змушена була виступити з коментарем. Вона сказала агентству «Українські новини», що партія «Батьківщина» проти прямих переговорів з Захарченко та теслярські.

Багато українських експертів останнім часом говорять про те, що конфлікт неможливо вирішити в рамках Мінських угод, оскільки в них використані розмиті формулювання і не сказано, хто насправді з ким воює в Донбасі. На адресу Порошенко все частіше лунають закиди в тому, що статус АТО переводить конфлікт у розряд внутрішнього протистояння між українськими регіонами, що не дозволяє отримати ні військово-технічну, ні миротворчу допомогу Заходу. І тим самим перетворює протистояння в тривалий нерозв'язний конфлікт, який може тривати протягом багатьох років.

Багато колишні учасники АТО і деякі політики підозрюють, що нинішня влада зацікавлена ​​в такому сценарії. Колишній віце-прем'єр з питань євроінтеграції (в період президентства Віктора Ющенка) Олег Рибачук в недавньому ефірі програми «Донбас. Реалії »заявив те, про що часто говорять на вулицях:« Порошенко не зацікавлений в тому, щоб війна в Донбасі закінчилася швидко, щоб можна було підвести під цим рису, тому що тоді вся увага буде звернено до реформ, до зміни системи влади, до економічним успіхам ». В такому випадку у народу з'явиться багато претензій до влади, яка за два роки після майдани не досягла успіху в реформуванні країни. Але поки триває війна в Донбасі, люди «згуртовані навколо лідера, як завжди в момент небезпеки», пояснив Рибачук.

Пересічні громадяни, як і Надія Савченко, не вникають в тонкощі зовнішньої політики, а просто хочуть нормального життя, тому часто поділяють погляди недосвідченого політика, вважають експерти.

Немає коментарів:

Дописати коментар