Лідери Міжнародної і Європейської федерацій журналістів надіслали лист керівництву Національної спілки журналістів України, в якому висловлюють підтримку, зокрема, першому секретарю НСЖУ Сергію Томіленку, який, нагадаємо, є і керівником черкаського осередку НСЖУ.
Керівники міжнародних журналістських організацій вважають абсурдними закиди керівництву Національної спілки журналістів України в непатріотизмі.
Про це йдеться в їхньому листі з приводу звинувачень секретаря НСЖУ Віктора Набруска. У своєму листі до членів правління та секретаріату НСЖУ Віктор Набруско, з-поміж іншого, звинувачував першого секретаря НСЖУ Сергія Томіленка у «зрадництві» через його участь у Діалозі українських та російської медіаорганізацій, що проводиться під егідою ОБСЄ.
Як зазначають керівники МФЖ і ЄФЖ (президент МФЖ Філіп Ляруш, генеральний секретар МФЖ Ентоні Белланжер, генеральний секретар ЄФЖ Ріккардо Гутієрес), ці припущення не відповідають дійсності і вважалися б смішними, якби звинувачення не були настільки серйозними.
«На зустрічах із міжнародними організаціями, в тому числі ОБСЄ, Сергій Томіленко ніколи не втрачав можливості наголошувати на випадках порушень прав українських журналістів. Він послідовно бореться за справи, програми і заяви, які захищають права українських журналістів.Він був тією людиною, котра наполягла на ідеї міжнародної місії високого рівня до Криму, прагнучи залучити більше уваги до важкого становища тих, чиї права були порушені промосковським режимом», – йдеться в листі очільників МФЖ і ЄФЖ.
Керівники міжнародних медіаорганізацій не розуміють позицію Віктора Набруска, котрий заперечує проти будь-якого діалогу.
Водночас у листі наголошується, що діалог задля ефективного вирішення проблем підтримують інші медіаорганізації. Це, зокрема, «Репортери без кордонів», Міжнародний інститут преси, Мережа етичної журналістики та Європейська федерація журналістів. «Спілки – часто під серйозним політичним тиском – проявляють велику сміливість. Цей процес не є легким. Нерідко виникає напруга і серйозні розбіжності, але щоразу НСЖУ і Сергій Томіленко діють на основі принципів, які визначають нашу професію, і у сферах практичних дій з метою підтримки і захисту журналістів», – ідеться в листі.
Також наводяться приклади ефективності Діалогу. Це й гаряча лінія між журналістськими спілками України і Росії під час подій у Криму, і заяви щодо звільнення журналістів, полонених самопроголошеними «республіками», і засудження пропаганди, і спільні проекти з безпеки журналістів тощо.
Немає коментарів:
Дописати коментар