Українців Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенко, утримуваних в Росії, обміняли на одеських організаторів і учасників так званого "Народної ради Бессарабії" Олену Гліщінскую і Віталія Діденко.
"Російська сторона зацікавлена не рядовими вояками, полоненими десь в зоні АТО, а роздувають сепаратистські настрої агентами", - пише Сергій Таран, Новий час.
Потрапили в полон солдати цікавлять Кремль менше, ніж агенти, інфільтровані в українське суспільство для розхитування ситуації зсередини.
Москва організовує в Україні "п'яту колону" Їхнє життя завжди була досить дешевою. Солдат - лише пішак у грі. Тим часом, у агента є свої зв'язки. Агент може заговорити і розповісти ту інформацію, яку його координатори хотіли б зберегти в таємниці.
Крім того, Росія робить ставку на організацію всередині України проросійської «п'ятої колони». Стратегія Кремля змінилася: якщо раніше там розраховували домогтися своїх цілей за допомогою армії, то сьогодні - шляхом розхитування ситуації всередині країни. Таким чином, цінність російських агентів в Україні, їх зв'язків і контактів дуже висока для РФ.
Звичайні солдати в РФ ніколи не цінувалися
Втім, незважаючи ні на що, потрібно витягати наших патріотів з полону. І якщо за це доведеться заплатити якусь ціну, відступати не можна. В Україні вже склалася чітка тенденція, що життя кожного солдата надзвичайно важлива. Це нормальне ставлення - як в будь-якій нормальній європейській армії, на відміну від Росії, де солдат не вважають.
В Ізраїлі заради звільнення одного солдата видали кілька сотень терористів. Більш того, якщо ізраїльський солдат потрапив в полон, він не просто може, але повинен розповісти всі відомі йому відомості по максимуму, щоб зберегти собі життя. В ізраїльській армії вважають так: раз солдат живий, значить, його можна звільнити.
Подібне ставлення до своїх громадян характерно для західного світу, де людське життя цінується більше, ніж в тоталітарних імперій. Так, нам потрібні обміни, щоб витягати своїх воїнів, своїх патріотів.
Немає коментарів:
Дописати коментар