пʼятниця, 7 липня 2017 р.

“Згадаємо”

Світлина від Roman  Koval.  Світлина від Roman  Koval.  Світлина від Roman  Koval.   Світлина від Roman  Koval.  Світлина від Roman  Koval.  Світлина від Roman  Koval.   Світлина від Roman  Koval. 
 Осип Курилас, Іван Кучеренко-“Кучугура”, Катерина Довнар-Левицька, Михайло Дуда-“Громенко”, Євген Гловінський, Євген Войцехівський-“Чех”, Анатолій Росташ-“Якут”

7 липня 1870 р. народився Осип КУРИЛАС, маляр-живописець, очільник мистецького відділу Пресової кватири Легіону УСС.
7 липня 1878 р. прийшов у світ харківський кобзар Іван КУЧЕРЕНКО-КУЧУГУРА.
7 липня 1903 р. народилася Катерина ДОВНАР-ЛЕВИЦЬКА (ДОВНАР-ЛЕВІТСЬКА), військовий урядовець, друкарка в штабі авіації Армії УНР, інженер-агроном. “Мій дружина сотник Армії У.Н.Р. Довнар-Левітський від’їхав до Совітської України, не витримавши того тяжкого матеріального стану, в якому нам довелося опинитися після евакуації з України року 1920, – писала вона в автобіографії. – Я не могла поїхати з ним через те, що вважаю боротьбу з насильниками України ще незакінченою”.
7 липня 1950 р. загинув сотенний УПА Михайло ДУДА-“ГРОМЕНКО”, лицар Золотого хреста заслуги 2-го класу.
7 липня 1964 р. відійшов у засвіти Євген ГЛОВІНСЬКИЙ (ҐЛОВІНСЬКИЙ), поручник гарматної бригади 3-ї Залізної дивізії Армії УНР, голова Академічної громади УГА в Подєбрадах, інженер-економіст, заступник голови Варшавської спілки українських інженерів, доцент УТГІ, професор УВУ, дійсний член НТШ, лицар Хреста Симона Петлюри та Воєнного хреста.
7 липня 1966 р. помер Філарет ЩУРОВСЬКИЙ, сотник УГА, уповноважений Військової управи дивізії “Галичина” на Стрий і Стрийський повіт.
7 липня 2014 р. загинув Євген ВОЙЦЕХІВСЬКИЙ-“ЧЕХ”, командир групи розвідки “Холодний Яр” батальйону “Айдар”, в юності – член СУМу, організатор Черкаської самооборони (2014). Він мріяв зайти у Чорне море по саме серце у звільненому Криму. Не судилося. Напевно, це здійснять його сини.
7 липня 2016 р. на Вінниччині грабіжники зарізали Анатолія РОСТАША-“ЯКУТА”, вояка 72-ї бригади, який приїхав у відпустку додому. В останні години свого життя він урятував життя невідомій йому дівчині, відвіз її у лікарню, дав гроші на лікування. Похований у с. Плискові Погребищенського району. Був годувальником родини, мав молодших братів Леоніда, Юрія та сестру Алісу.
Вічна слава!
“Незборима нація”, Р. Коваль.

Немає коментарів:

Дописати коментар