четвер, 6 липня 2017 р.

Шантаж, хамство і шовінізм, – історик про заяву глави МЗС Польщі щодо України

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський. Фото: ZIK/EPA/PAWEL SUPERNAK
Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський.

Заява міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського, що «Польща накладе вето на вступ України до ЄС, якщо не будуть вирішені історичні питання та питання прав меншин», – це неприховані шантаж і хамство, а також звичайний шовінізм.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав історик і публіцист Богдан Червак.

«У цьому випадку ЄС тут ні до чого. Україна не може дозволяти, щоб в її адресу махав пальцем будь-хто. Чи будемо ми в ЄС, чи не будемо. Особливо, коли йдеться про наше історичне минуле, зокрема діяльність ОУН і УПА, яких ми ніколи не зречемося», – зазначив публіцист.

«Поляки як ніхто це мають розуміти. Українців не можна зламати через коліно. Ми не дозволили це зробити Москві. Не дозволимо Варшаві. Нікому не дозволимо», – додав він.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський в інтерв’ю часопису wSieci, яке цитує сайт wPolityce, заявив, що Польща накладе вето на потенційний вступ України до Європейського Союзу, якщо не будуть вирішені історичні питання та питання прав меншин. Також він зазначив, що «з Бандерою Україна не вступить до ЄС». 

Немає коментарів:

Дописати коментар