середа, 29 березня 2017 р.

Карась: Ситуація критична!

454545
Економіка Черкаської області стоїть перед найбільшими викликами за всі час української незалежності. З 6 березня зупинено найбільше промислове підприємство області – ПАТ «Азот». А це не просто підприємство. ПАТ «Азот» є основою сільськогосподарського комплексу області. Бо немає урожаю без добрив. На сьогоднішній день під зривом весняна посівна. Через зупинку підприємства аграрії не отримали попередньо замовлені мінеральні добрива. І якщо найближчим часом ситуація не зміниться, ми отримаємо реальний удар по найбільшій галузі черкаської економіки – по сільському господарству. Зараз це ледь не єдина галузь, яка динамічно розвивалася, давала прибутки, валютну виручку, інвестиції та робочі місця.
Під загрозою повної зупинки інше фундаментальне підприємство області – «Черкасиобленерго», де третій місяць не виплачується зарплата. Це державне підприємство, не маючи елементарних засобів, може припинити обслуговувати мережі електропостачання. Переконаний, події на цих двох підприємствах пов’язані.
Крім того, враховуючи, що «АЗОТ» експлуатує міські каналізаційні очисні споруди, можливий колапс підприємства несе колосальні екологічні ризики, перед якими львівське сміття буде здаватися весняними квіточками.
Я не вірю в такі співпадіння.
Загроза повної зупинки найбільших підприємств області, які уособлюють стратегічну промислову інфраструктуру, нагадує чітко сплановану диверсію.
Не можу зрозуміти урядову логіку у цій ситуації і мені байдуже, що олігархи зводять рахунки один з одним. Я не розумію одного: як при цьому можна знищувати економіку області, фактично лишати десятки тисяч черкащан без роботи та засобів існування..
Як депутат Черкаської міської ради, я вимагаю негайного втручання уряду в цю ситуацію.
Для забезпечення роботи ПАТ «Азот» потрібно 105 млн м3 природного газу на місяць. З досвіду стосунків з НАК «Нафтогаз України» знаю, що достатньо одного дзвінка до керівника «Нафтогазу-України» з боку Прем’єр-міністра України.
У всіх черкащан, незалежно від поглядів чи політичних уподобань, має бути одна вимога – негайний запуск роботи ПАТ «Азот» та вирішення питання поставки добрив аграріям. А після цього вже визначатися з взаємними боргами, власністю, майном, вирішувати ряд інших питань. Так як фактично мова йде про виживання економіки всієї області!

Павло Карась

Немає коментарів:

Дописати коментар