четвер, 16 березня 2017 р.

Раритетні документи ОУН-УПА передали до музею для реставрації

Раритетні документи ОУН-УПА передали до музею для реставрації
Фото: СБУ
СБУ передала раритетні документи ОУН Національному музею-меморіалу жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" для реставрації, оцінки та зберігання у Центрі досліджень визвольного руху України.
Про це повідомляють у СБУ.
Схованку із цим архівом оперативники СБУ знайшли у лютому цього року на Тернопільщині випадково, перевіряючи інформацію про незаконне зберігання зброї. Фахівці припускають, що у схроні у підвалі закинутої будівлі зберігалися документи Теребовлянського районного проводу ОУН, який діяв на території області у 40-х роках ХХ ст.
"Реставрація знахідок може тривати від кількох місяців до кількох років", – каже генеральний директор музею Руслан Забілий.
Історик розповів, що завдяки використанню сучасних технологій вдавалося відновити до 40% документів, віднайдених у значно гіршому стані.
Після відновлення переданого архіву він буде у відкритому доступі в музеї. Дослідники зможуть працювати із цифровими копіями документів.
Галузевий державний архів СБУ бере участь у масштабному проекті зі створення електронного архіву документів про історію боротьби України за незалежність, який сьогодні уже нараховує понад 23,5 тис. копій унікальних матеріалів.
Папери лежали в металевому бідоні, загорнуті у радянську газету за листопад 1950 року.

Немає коментарів:

Дописати коментар