У Шполі, по вулиці Лозуватській, біля Храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП, відкрили пам’ятник «Жертвам політичних репресій в Україні».
У заході, який відбувся в понеділок, взяли участь представники від органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, духовенство та громадськість.
Ініціатором встановлення виступив депутат міської ради В’ячеслав Кищінько. Монумент виготовлено з гранітного каменю, на горі якого викуваний з заліза журавель, що відлітає у небо.
- Нині, це перший пам’ятник на Шполянщині. – сказав у виступі голова ради ветеранів району Володимир Пустовіт. – Дві тисячі шполян були невинно засудженні та убієнні під час страшних репресій комуністичної влади. З них 1300 осіб жителі із сіл. Потрібно щоб такі пам’ятники з’явились у всіх населених пунктах.
Адже тоді вбивали не «ворогів народу», не «шпигунів», «диверсантів», а селян і робітників, вчителів, священиків, науковців і головне – письменників. Намагаючись вбити душу нашого народу - позбавляли життя цілий народ. - Це жахлива історія українців повинна враховуватись, аби її помилки не повторити в майбутньому, - констатував Володимир Минович.
На протязі якого часу, і як втілювалась в реалію ідея встановлення цього пам’ятного знаку розповіла присутнім редактор газети «Шполяночка плюс», Наталія Сторчак. Також, на заході слово мали: керуюча справами міської ради Тетяна Герус, вчитель історії міської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 – ліцею, Олександр Гончар, громадський діяч та майстер гончарської справи, Станіслав Мазурик і місцевий краєзнавець Іван Єленецький.
Освячення всановленого пам’ятника "Жертвам політичних репресій", провів настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП, ієрей Роман Саломатін.
Насамкінець, подяками нагородили всіх, хто допоміг та посприяв у виготовленні меморіалу. Серед них: художник, Ярослав Андрійченко; майстер що викував птаха, Олег Вихренко (демобілізований учасник АТО); заступник голови спілки воїнів АТО, Олег Слободяник; директор СПОП «Відродження» Юрій Ляшенко та інші.
Нагадаємо, що від 1927 до 1990 р. в Україні було заарештовано понад мільйон осіб (з них понад 50% – українці). 140 тисяч із них - розстріляно. У 1930-1933 р. із 184 репресованих науковців України не менш 170 були істориками.
Щорічно, на третю неділю травня, в Україні відзначається національний День пам’яті жертв політичних репресій.
Про це інформує сайт Шполянської РДА
Немає коментарів:
Дописати коментар