пʼятниця, 10 березня 2017 р.

4 факти, після яких ти не святкуватимеш 8 березня

Жінки-робітниці в СРСР - фото 1   
Пропонуємо дарувати жінкам квіти якомога частіше, а не лише в цей день. 8 березня – комуністичний пережиток. Ось чому.

Хто ще святкує 8 березня?

Низка пострадянських та соціалістичних країн, включно з Україною, досі святкує 8 березня. У нас склалася така компанія: Азербайджан, Ангола, Білорусь, Буркіна-Фасо, В'єтнам, Грузія, Північна Корея, Казахстан, Камбоджа, Киргизстан, Китай, Республіка Конго, Лаос, Молдова, Монголія, Непал, Таджикистан, Туркменістан, Росія, Уганда.
І як вам друзі по "щастю"?

Коли і як з’явилося свято?

З початку існування це було пролетарське феміністичне свято з назвою Міжнародний день жінок-робітниць. Воно є спільним для культур переважно країн колишнього "радянського блоку".
Ідея святкування належить одній із засновниць компартії Німеччини, членові Соціал-демократичної партії Німеччини Кларі Цеткін. У серпні 1910 року понад 100 учасниць із 17 країн вирішили щороку в березні відзначати Міжнародний жіночий день — день солідарності жінок у боротьбі за повні політичні, економічні і соціальні права.
4 факти, після яких ти не святкуватимеш 8 березня - фото 149828
Тоді свято не мало визначеної дати і відзначалося кілька років по-різному. У першій резолюції про це свято зазначалося таке:
У повній відповідності з класово-свідомими політичними профспілковими організаціями пролетаріату в кожній країні соціалістки всіх країн щорічно проводять Жіночий день, який в першу чергу слугує агітації за надання жінкам виборчого права. Ця вимога має бути висунена як складова частина всього жіночого питання в цілому і в повній відповідності з соціалістичними поглядами. Жіночому дню слід повсюдно надавати міжнародний характер, і він усюди має бути старанно підготовлений.
Ну що ж, боротися за виборче право для жінок у нашій країні – позавчорашній день, погоджуєтеся?

Коли вирішили святкувати жіночий день саме 8 березня?

Дата 8 березня була започаткована на ІІІ комуністичній Інтернаціональній зустрічі в 1921 році. У 20-30-ті роки цей день був найбільш помітним як соціалістичний жіночий день. А Ленін навіть створив для "захисту інтересів жіночого робочого руху" і пропаганди "робочого руху" журнал "Работніца".
4 факти, після яких ти не святкуватимеш 8 березня - фото 149827

Нічого спільного з фемінізмом

Те, як відзначають 8 березня сьогодні, не має нічого спільного з фемінізмом. У нас та інших країнах жінки отримують в цей день подарунки та квіти. Однак феміністки називають цей жест недоречним, оскільки вважають, що свято має привернути увагу до статевої рівності.
Фемінізм – це рух за права жінок, проти їхньої дискримінації за статевою ознакою. Це означає, що у жінок не повинно бути менше політичних, економічних і цивільних прав просто тому, що вони жінки; а ще їхні права повинні дотримуватися на практиці.
Бачите різницю?

Радіо 24 бажає вам хорошого весняного дня і багато ідей, як дивувати коханих жінок щодня, а не лише на 8 березня з жалюгідним тюльпаном. Будьте креативні і перестаньте жити в "совку"!

Немає коментарів:

Дописати коментар