понеділок, 13 березня 2017 р.

У Богуславі на Київщині знаходиться унікальне місце з природними купелями

Недалеко від столиці України знаходиться невелике місто Богуслав, засноване ще в 1032 році князем Ярославом Мудрим
Про це повідомляє "Моя Київщина" з посиланням на сайт "Україна туристична".
                             
Це містечко стоїть на річці Рось, яка впродовж багатьох тисячоліть прокладала свій шлях крізь міцні скелі, утворюючи мальовничі гранітні берега. Саме тут знаходиться знаменитий пам`ятник природи - Богуславське гранітне оголення, або так звана гранітна «яма». Якщо від площі Ярослава Мудрого просуватися вниз, слідуючи за течією річки Рось, то приблизно в кілометрі можна буде спостерігати ефектні гранітні брили.
Вчені припускають, що вік цих скель досягає 2 мільярдів років. Хаотично розкидані валуни утворюють цілий гранітний острів, що омивається двома рукавами Росі. Скелі з червоного і сірого граніту досягають у висоту 10-12 м і формують каньйон протяжністю 1,5 км. Тут часто-густо можна спостерігати мальовничі річкові пороги, серед яких знаходиться глибока ванна, та сама «яма». Якщо дозволяє погода, в ній можна скупатися, хоча ця купальня не єдина у своєму роді. Насправді, «ям» тут три і знаходяться вони недалеко одна від одної, на відстані приблизно 100 метрів. Деякі місцеві жителі називають Богуславське гранітне оголення місцем сили.
Багато з тих, хто відвідав це місце, відчули приплив позитивних емоцій: у воді немов розчиняються всі переживання й проблеми, людина знаходить внутрішній спокій і радість. Богуслав є відмінним місцем для відпочинку, де можна відновити сили всього за пару днів.

Немає коментарів:

Дописати коментар