понеділок, 26 червня 2017 р.

Черкащанин врятував “Батьківщину” від ФСБ

Служба безпеки України запобігла нападу на офіс ВО “Батьківщини” в Києві, який планували спецслужби Росії.
Про це на брифінгу в понеділок у Києві заявив начальник департаменту захисту національної державності СБУ Віктор Кононенко, повідомляє  Інтерфакс-Україна.
“СБУ отримала оперативну інформацію про наміри спецслужб РФ створити в Україні штучні умови для широкомасштабних акцій протесту. З цією метою особам, які ховаються на території РФ від українського правосуддя, була поставлена ​​задача організувати напад з використанням вибухових пристроїв… на офіс Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина” в Києві”, – розповів він.
Кононенко  підкреслив, що задум іноземної спецслужби полягав у тому, щоб “посварити вітчизняних політиків з державною владою і на основі штучно створеного інциденту спровокувати акції протесту під час святкування Дня Конституції України”.
Кононенко розповів, що про отриманої оперативної інформації був проінформований глава держави і керівники ВО “Батьківщина”.
“26 червня о 04.30 зловмисники були затримані на місці вчинення злочину “на гарячому” при спробі закидати офіс ВО” Батьківщина “пляшками із запальною сумішшю”, – повідомив начальник департаменту.
За словами Кононенка, затримано трьох осіб, всі вони “жителі одного із західних регіонів країни, прибули в столицю спеціально скоїти цей злочин і вже сьогодні вранці мали повернутися”.
Начальник департаменту підкреслив, що за вчинення таких дій зловмисники мали отримати грошову винагороду від осіб, які переховуються на території Росії.
Він також поінформував, що двоє з трьох фігурантів були причетні до організації блокування траси “Київ-Рава-Руська” в березні поточного року, а третій був причетний до організації протестів 10 травня в Рівному.
Крім того, Кононенко додав, що в ході затримання у зловмисників було вилучено телефони з листуванням з особами, які перебувають на території РФ, в яких чітко розписані вказівки і суми винагороди.
Відповідаючи на запитання про те, з ким листувалися ці люди, представник СБУ сказав: “З Миколою Дульським (лідер української праворадикальної організації “Наждак” Микола Дульський ред.)”.
Нагадаємо, Віктор Кононенко – черкащанин, до переходу на посаду у столицю працював першим заступником начальника УСБУ в Черкаській області. Після Революції Гідності Народна рада пропонувала саме його на посаду очільника спецслужбовців області.

Немає коментарів:

Дописати коментар