Після того, як США ввело нові санкції проти російських чиновників і ряду підприємств, в Москві відверто засумували. Тому що не так важливі ось ці конкретні санкції американської влади, як тенденція. Тобто не про скасування мова, а про посилення. І, ймовірно, цю позицію Білий дім попередньо обговорив з партнерами в ЄС.
Іскандери, звичайно, більше не сміються, бо на голодний шлунок і без імпорту технологій та товарів подвійного призначення взагалі почуття гумору відрізає. Як серпом прямо, по цим самим Іскандер. І раді б в Кремлі чимось гідно відповісти підступному Заходу на цю неприховану агресію, але чим? Глас Путіна Дмитро Пєсков вже оголосив, що відповідь буде побудований на ключовому принципі взаємності. Тут хотілося б детальніше, тому що з першого погляду в цій взаємності розібратися важко.
1 вересня США розширили антиросійські санкції. У список були включені 17 осіб, більшість з яких займають різні пости в самопроголошених республіках на Донбасі і включеному Росією півострові Крим. Росія взаємно відповість ніж? Теж заборонить вождям самопроголошених республік в'їзд? Америку цей удар практично не зачіпає. Але заборона Обамі або Байдену на в'їзд в Донецьк чи Крим зачіпає їх ще менше. Якась мляво взаємність виходить. А інший, схоже, немає зовсім.
За великим рахунком Росію погубила не санкції і витіснення з ринку нафти і газу. Це наслідок, а причина всіх бід - дурість керівництва. Дрімуча, непрохідна, помножена на відсутність критики і віру в свою правоту всупереч розуму і логіці. Це той випадок, коли їх не потрібно бити. Досить не заважати. Досить трохи почекати і цей кошеня дозріє і сам впаде з дерева. Місяців через сім-вісім. Максимум через рік.
Кирило Сазонов
Немає коментарів:
Дописати коментар