пʼятниця, 23 вересня 2016 р.

Держкіно профінансує створення фільмів про повстанців Холодного Яру і захисників Донецького аеропорту

                                                
Від фантастичних трилерів – до комедій і мультиків: цього року Держкіно вирішило профінансувати виробництво майже півсотні українських фільмів. Режисери попередньо анонсують участь у зйомках деяких із них голлівудських зірок, але імен поки що не називають. Не залишились поза увагою комісії й екранізації ­– як української класики, так і сучаснихбестселерів
На цьогорічний конкурс Державного агентства України з питань кіно, який проводиться вже вдев’яте, подали 172 сценарії – це рекордна кількість за увесь час проведення такого відбору, говорить голова Держкіно Пилип Іллєнко. Із них 48 рекомендували Мінкульту на отримання державного фінансування, зазначає він. За словами Іллєнка, це також більше, аніж у попередні роки.
«Дуже вчасно все склалось: у четвер (22 вересня -ред.) уряд вніс проект бюджету до парламенту, де на 2017 рік на виробництво і розповсюдження національних фільмів передбачено 500 мільйонів гривень, – зауважує він. – То ми можемо, скажімо так, опустити планку трохи нижче, і дати шанс більшій кількості фільмів потрапити у програму виробництва, яка, як відомо, затверджується колегією Міністерства культури».
Загалом, ідеться як про ігрові, так і про документальні фільми. За словами голови Держкіно, цього року комісія вперше оцінювала повнометражну анімацію, окремий конкурс відбувався серед проектів, пов’язаних із Другою світовою та нинішньою війною на Донбасі, а також у самостійну номінацію вивели стрічки до 100-річчя УНР та роковин бою під Крутами (у цій групі відбір пройшов, зокрема, проект із екранізації роману Василя Шкляра «Залишенець. Чорний ворон»).
Серед стрічок на цьогорічному відборі буде багато цікавого як для кінокритиків, так і для масового глядача, зазначає голова експертної комісії, режисер Андрій Дончик. На його думку, мінімум у шістьох проектів є шанси стати українськими блокбастерами. Серед них він називає “Захар Беркут” за однойменним твором Івана Франка – про боротьбу українців проти монгольської навали  та “Аеропорт” за книгою Сергія Лойка – про сучасну війну на Донбасі.

Немає коментарів:

Дописати коментар