четвер, 8 червня 2017 р.

Ватутіне можуть переіменувати на місто Шухевич

Роман Шухевич. Український державний діяч.
 Член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів.
 Генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії. Посмертно нагороджений званням Герой України
“Рішення перейменувати проспект Ватутіна на проспект Романа Шухевича у Києві викликало резонанс із негативним присмаком,─ пише Юрій на своїй сторінці у “Фейсбук”. ─ І не дивно, адже багато хто ще досі хворий на “комунізм”. У центрі України, поруч з Холодним Яром, є шахтарське містечко ─ Ватутіне.
Воно вважається відносно молодим, бо засноване у 1947 році, проте земля на якій знаходиться дане місто є славною, адже ще століття тому було епіцентром національно-визвольних змагань. Никодим Смоктій та Семен Гризло добряче ганяли більшовиків у цьому краю. Для знайомих патріотів, які себе проявили активними волонтерами, бійцями та активістами у часи подій на Майдані, на фронті російсько-української війни, було б справжньою винагородою від Батьківщини, як би місто отримало іншу назву. По суті, головним є те, щоб прибрати з назви ворожого для нас генерала радянської армії”.
Григор’єв вважає, що на шляху до перейменування Ватутіного стоять пережитки комуністичної ідеології. “Ця дія може викликати чисельні суїциди комуністично налаштованих пенсіонерів, які живуть у шахтарському містечку. І не тільки у місті Ватутіне, а і по всій області. Пережитки комуністичного окупаційного режиму є джерелом ворожості серед українців. Чому так? І чому ще досі Ватутіне є Ватутіним? Бо можливо десь за гаражами закопані червоні прапори та герби із серпом і молотом? ─ запитує молодий катеринопільчанин і продовжує, ─ Вірю, що завдяки патріотам міста Ватутіне, національна ідея переможе комунізм.”
Коментуючи цей пост, дописувачі висловили пропозицію перейменувати місто у Шухевич.
“На Полтавщині з’являються пам’ятники Юрку Городянину-Лісовському, в його честь перейменовуються вулиці. Уже ось декілька років як Кіровоград став Кропивницьким, а Дніпропетровськ ─ Дніпром. Усе це відбувалося без якихось значних зіткнень чи побоїщ, хоч ті краї зазнавали тотальних русифікацій, а отже ватників там має бути в рази більше, ніж в центрі України. Але чомусь саме на Черкащині доводиться втілювати законну декомунізацію майже з боями. Чому ж так? Чому в краю, що є епіцентром майже усіх національно-визвольних подій є маса латентних ватників? Може тут потрібно провести “лагідну” українізацію?”─ пропонує інший інтернет-користувач.
Тим часом, Данило Катранник вважає, що “лагідна” українізація” не допоможе – треба здійснювати жорстку.
Нагадаємо, що 1 червня Київська міська рада перейменувала проспект Генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича. За це рішення проголосували 69 депутатів із 78-ми. “Рішення депутати зустріли оплесками і вигуками “Слава Україні – Героям слава!” “На засіданні Київради був присутній син Шухевича нардеп Юрій Шухевич. Він подякував депутатам за ухвалене рішення, утім підкреслив, що у Києві ще багато “родимих плям більшовизму” ─ зазначається на офіційному сайті ТСН.
“Вісті Черкащини”

Немає коментарів:

Дописати коментар