пʼятниця, 24 лютого 2017 р.

Громадські слухання мають вирішити, чи будуть в Черкасах вулиці Стуса, Сірка та Бандери

Нові назви черкаських вулиць мають винести на громадські обговорення. Про це УНН-Центр повідомив секретар топонімічної комісії Сергій Дубовий.
Нагадаємо, у Черкасах розглядають питання перейменування ще 15-ти вулиць та провулків. За словами Дубового, членами комісії запропоновано перейменувати вулиці Волкова, Крилова, Можайського, Невського, Пацаєва, Титова, Добровольского, Якубовського, Нахімова, Ярославську та Стасова, а також провулки Невського, Стасова, Чкалова та Пацаєва.
– Це не пов’язано з декомунізацією. Перейменувати вирішили ті вулиці та провулки, назви яких історично не пов’язані з містом чи областю. Чи взагалі Україною, — пояснив Сергій Дубовий.
Він розповів, що деяким вулицям та провулкам хочуть повернути їхні історичні назви. Так, наприклад, провулку Невського можуть повернути назву Хмільник, а вулиці Добровольського — Сінна. Або ж назвати на честь гетьманів Скоропадських. Ще частину топонімів заплановано перейменувати на честь героїв АТО, що буде погоджено з родинами військовослужбовців. Інші вулиці та провулки можуть отримати нові назви на честь видатних людей України. Так, вулицю Нахімова пропонують перейменувати у вулицю Андрія Тарасенка або Андрія Терещенка. Провулок Пацаєва історики пропонують зробити вулицею й назвати іменем отамана Запорозької Січі Івана Сірка, а вулицю Пацаєва перейменувати на гетьмана Петра Дорошенка. Вулицю Крилова хочуть назвати на честь Василя Стуса або полковника армії УНР Петра Болбочана, Ярославську пропонують перейменувати на Євгена Коновальця або Федора Матушевського. Вулиця Якубовського може стати вулицею Павла Лазаренка, а вулиця Можайського — Степана Бандери.
За словами секретаря топонімічної комісії, нові назви мають винести на громадські обговорення. – Можливо, жителі міста матимуть своє бачення, воно буде враховано. Як, наприклад, ми колись збиралися перейменувати вулицю Волкова на Гостромогильну, але містяни не підтримали, тому залишили назву без змін, — сказав С.Дубовий. Сергій Дубовий також додав, що топонімічна комісія є дорадчим органом, тому пропозиції будуть винесені на порядок денний виконкому, а потім їх мають затвердити на сесії міської ради.

Немає коментарів:

Дописати коментар