вівторок, 28 лютого 2017 р.

Вільне козацтво австралійського Мельбурна і черкаського Холодного Яру організували «гумконвой» для українських бійців у Авдіївці

З Австралії, від Миколи Кулика, отамана 8-го куреня імені Петра Калнишевського Вільного Козацтва Мельбурна та його козаків через «Вільне козацтво Холодного Яру» та отця Василя Циріля, козацького капелана, настоятеля холодноярського храму Петра Багатостраждального (Калнишевського) надійшла фінансова пожертва у розмірі 1000 австралійських доларів – на допомогу українським воїнам у зоні АТО.
Днями гуманітарний вантаж з Черкащини доставлено в Авдіївку, де зараз – найгарячіші бої. Разом з передачами від жителів Чигиринщини прибуло й закуплене коштом австралійських українців.
Пліч-о-пліч "вільні козаки" Холодного Яру і Мельбурна стояли ще й три роки тому - на Майдані в Києві...
Ось як розповідає про поїздку отець Василь Циріль, який супроводжував вантаж: «Знаєте, повернувся вночі з Авдіївки. І ніяк не можу забути ті змучені обличчя наших хлопців-бійців, котрі там живуть не таким життям, як ми тут. У нас тут затишно, спокійно, дім, робота, сім’я, друзі…
А там – ні!!! Там залпи, вибухи, «трьохсоті», «двохсоті» – і все заради нас, українців, котрі вдома займаються своїми справами. Найгірше, коли просиш у небідних людей допомоги для хлопців, – чи то продуктів, чи палива на поїздку в зону АТО, чи фінансів на придбання медикаментів, сигарет, кави, чаю, а тобі кажуть, що війна їх не стосується, що держава повинна забезпечити бійців, що бійці зарплату отримують ну і так далі… Безліч причин, щоб  не допомогти. Таке враження, що війна десь далеко, в іншій країні…
Але, дякувати Богу – не всі такої думки!!! Яскравий приклад добра і небайдужості показали учні Стецівької та Вітівської шкіл, а також Рацівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, де постійно проводяться акції на підтримку бійців зони АТО, під час яких було зібрано продукти харчування, листівки та обереги, виготовлені власноруч учнями. Все це було доставлено волонтерами бійцям АТО в зону бойових дій в районі міста Авдіївки.
Щиро вдячний жителям села Тіньки, які відгукнулися на прохання допомогти військовим продуктами харчування. Окрема подяка сільському голові Віктору Анатолійовичу Харченку.
Також дякую волонтеру Григорію Терещенку, що власним авто доставив гуманітарну допомогу в зону бойових дій до передової лінії в місто Авдіївку.
Особлива подяка Українській діаспорі з Австралії, що допомогли фінансово, за що ми мали змогу придбати медикаменти, продукти харчування, необхідні набори інструментів для ремонту військової техніки, авто швидкої допомоги (а роботи в них, на жаль, дуже багато!), електричний кабель, лампочки для освітлення, бліндажів, приміщень медроти, батарейки-акамулятори для тепловізорів та приладів нічного бачення і багато іншого та особисто вручили на позиціях бійцям 72-ї окремої механізованиї бригади в місті Авдіївка.
А ще подяка черкаському «укропському» батальйону волонтерів за сухі супи борщі. Дякую голові Чигиринської РДА Володимиру Андрійовичу Клименку за підтримку дизпаливом.
Також подяка ПП Голубєц Ірині Анатолівній, небайдужим прихожанам Храму святих Апостолів Петра і Павла УПЦ КП міста Чигирин. Та й загалом усім, хто є небайдужий до України!
Ми гордимося нашими бійцями. Вони того заслуговують!
Слава Україні і Героям нашим слава!»
Петро ДОБРО


Немає коментарів:

Дописати коментар