субота, 25 лютого 2017 р.

Запусти...

                                          Світлина від Надежди Селіонової.
Серед українських обрядових свят чи не найулюбленішим є Колодій. В Україні останній тиждень м'ясниць - свят на честь весняного пробудження природи - носив кільк
а назв: Ма́сниця, Масляна, Пу́щення, За́пусти, Сиропу́сний тиждень, Сиропу́ст, Си́рна неділя, Ба́бське свято, Зага́льниця, Ніжкові заговини. На цей період за народними традиціями припадав початок нового циклу залицянь і любощів, пошуку пари з метою продовження роду.
   Упродовж цього тижня чоловікам належало слухатися жінок і витримувативсі їхні збиткування. На святі лунали пісні сучасних українських композиторів, проводились веселі ігри та розваги.
  Класні колективи при активній допомозі батьків організували святкову ярмарку, на якій були представлені різноманітні смаколики: млинці з сиром, млинці з повидлом, млинці з грибами, з картоплею, вареники, випічка та багато-багато іншого і не менш смачного.
   В заході прийняли участь: ГО "Українське козацтво", ГО "Українська родина", ГО "Комітет бідних та знедолених", ОСББ "Перемога-22", Агенство нерухомості "Вектор", ЗОШ I-III ступенів № 28 ім. Т. Г. Шевченка 7-В клас, члени ОСН "Південний", Запорізьке козацтво, представники ГО "Перехрестя", СК "Прайд", ТК "Фаворит", в приготування козацького Кулішу забеспечила Руськополянська козацька сотня ім. П. Дорошенка, апаратурою та озвучкою забеспечила Черкаська козацька сотня ім. Святослава Хороброго та небайдужі мешканці нашого мікрорайону.
   Призовий фонд та продукти на козацький Куліш забеспечив Народний депутат України Зубик В. В.
   Журі було обрано з присутніх мешканців мікрорайону, які визначили переможців в номінації "Найкраще оформлення столу на Масляну": 1 місце отримала ГО "Українська родина", 2 - місце отримала ЗОШ № 28 7-В клас, 3 місце отримала ГО "Українське козацтво".
  Голова ОСН "Південний" всім вдячна за проведення заходу. Всією душею вітаю зі святом приходу весни. Побільше вам величезних, рум’яних жаром млинців. Нехай зима забере з собою всі негаразди, а весна принесе тільки щастя, удачу, радість, сімейне благополуччя і достаток.
    З Масляною!
                               Надія  Селіонова
                                            


0:11
-2:11

                       

Немає коментарів:

Дописати коментар