четвер, 22 червня 2017 р.

Бондаренко виграє усі вибори у Черкасах, в тому числі і парламентські

Зашкальний рейтинг міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, всенародна «нелюбов» до його попередника Сергія Одарича, високий результат «Батьківщини» та повна невизначеність із майбутнім фаворитом на парлементських виборах, – такий результат соціологічного опитування дослідницько-аналітичного центру «Енігма», проведеного у травні – червні цього року на 194-му виборчому окрузі, що охоплює практично всю територію Черкас.
У дослідженні взяли участь 1002 респонденти, похибка склала не більше 2,7%.
Так, після півтора роки роботи команди Анатолія Бондаренка, за нього сьогодні готові проголосувати переважна більшість черкасців – 68,7%. Це майже на 20% більше, аніж він отримав у другому переможному турі мерських перегонів у 2015 році, і майже у шість разів більше, ніж у першому(!). Згідно результатів соцдослідження, жоден із конкурентів Бондаренка не зміг до нього наблизитись, навіть враховуючи 10% виборців, які ще не визначились із прізвищем імовірного мера. Фактично це означає, що якби місцеві вибори відбувалися нині, то Анатолій Васильович переміг би своїх конкурентів  ще у першому турі із колосальним відривом.
Нагадаємо, Анатолій Бондаренко виграв у здавалося б непереможного Сергія Одарича у  другому турі із результатом 49,1% проти 45,7%. При цьому у першому  Одарич обходив конкурента, маючи 23,14% підтримки городян проти Бондаренкових 11,95%. Утім антирейтинг Сергія Одарича, який обирався на посаду міського голови тричі поспіль, був настільки високим, що дав можливість змінити обличчя очільника Черкас.
Варто зауважити, що нелюбов до Одарича, як показує опитування, залишається практично незмінною і сьогодні: у жодному разі НЕ проголосували б за Сергія Олеговича 32,4% черкасців. А от у Бондаренка антирейтинг практично не перевищує кількості жителів, які традиційно негативно ставляться до будь-якої влади: 10,8%.
Напевне, таку вражаюче високу оцінку жителі міста поставили злагодженій роботі команди, яку привів у мерію Анатолій Бондаренко, і яка, попри кількамісячну тяганину із обранням секретаря міської ради і затвердження виконкому, показала просто чудеса працездатності. Окремий величезний плюс до рейтингу Бондаренка додали комунальники та підрядники, які активно ремонтували міські дороги практично з перших днів після виборів. Якщо згадати, то чи не основною претензією до Одарича були саме розбиті, подекуди майже повністю знищені черкаські автошляхи. І коли новий очільник міста, пообіцявши виправити ситуацію під час виборчих перегонів, особисто щодня займався вирішенням цієї проблеми, – це не могло не завоювати симпатію навіть тих, хто за нього не голосував. Додало також і те, що темпи дорожніх робіт не знизились і через півроку, і через рік, і через півтора… Тому сьогодні логічно було б назвати «будівничих довіри» до влади в Черкасах окремо, адже у тих високих відсотках довіри до мера Бондаренка є і їх чимала заслуга, а саме: «Автомагістраль-центр» (Анатолій Бурський), «Аерошляхбуд» (Олексій Перетяжко), «Черкаси-інтербуд» (Володимир Халай), «Дорстрой» (Роберт Григорян). Безумовно, першу скрипку тут грали і сам міський голова та вся його команда комунальників, зокрема заступник із питань ЖКГ Руслан Сотуленко та директор департаменту ЖКГ Черкаської міськради Олександр Яценко. До речі, за ширмою високих рейтингів Анатолія Васильовича стоїть і щодення кропітка робота багатьох інших трудових колективів та їхніх керівників…
Попри те, що мер ні собі, ні своїм соратникам не ставить високих оцінок за роботу, їхня щоденна праця по ремонту старих доріг і будівництву нових, чого в місті не бачили кілька останніх десятиліть, практично затьмарила усі скандали і скандальчики навколо запровадження у Черкасах «ПроЗорро», тендерів по очистці доріг, емоційні непорозуміння навколо проектів забудови Соснівки чи загрозу відключення Черкас від електроенергії через фінансовий колапс на «Черкасиобленерго». Повноти гарній картині по місту додали ремонти шкіл та дитячих садочків, закупівля для комунальників та «Черкасиелектротрансу» нової техніки, допомога АТОвцям, увага до парків та розвитку спорту, перспективна реалізація проекту Громадського бюджету…
І це цілком логічно, бо пересічна людина більше переймається звичними буденними речами, як-то дороги, тролейбуси та ціни в магазинах, аніж думає про «високі» політичні матерії.
Тому, знову ж таки, цілком прогнозованим є результат, що городяни на сьогодні не бачать у кріслі очільника міста когось іншого – другий результат після Анатолія Бондаренка у 10,08% саме у якогось іншого ймовірного кандидата. Решта ж відомих для містян прізвищ розмістились, починаючи з третього місця, так: Сергій Одарич – 8,68%, депутат Черкаської міськради від ВО «Черкащани» Павло Карась – 3,59%, громадський активіст Віктор Євпак – 3,49%, секретар Черкаської міськради Олександр Радуцький – 3,29% … Щоправда, ці їхні невеличкі рейтинги «з’їдаються» ще більшою недовірою черкасців, адже кількість опитаних, які в жодному разі НЕ проголосують за вище перелічених осіб на виборах міського голови у 2-3 рази більша, ніж їх прихильників…
Якщо ж проаналізувати політичний зріз на імовірних парламентських виборах по 194-му окрузі у Черкасах, то тут немає жодних несподіванок. Високим рейтингом може похвалитися хіба що «Батьківщина» – 16% симпатиків, враховуючи, що на минулих виборах 2014 року ця партія мала на цьому окрузі результат менше 6%. Як бачимо рейтинг «батьківщинівців» у Черкасах суттєво зріс, але знову ж таки перш за все завдяки роботі команди міського голови Анатолія Бондаренка, який очолює обласну організацію цієї політичної сили. Фактично особистий рейтинг мера підтягує догори і популярність його рідної партії…
Не менш цікавою є електоральна картинка Черкас, коли мова йде про кандидата по парламентському міському окрузі. На сьогодні згідно соцдослідження 194 округ не має чітко визначеного лідера симпатій респондентів. Про це свідчить факт, що найбльший відсоток респондентів (20,7%) не змогли нікого вибрати із запропонованих кандидатів і не називали конкретного іншого прізвища, за яке готові були б віддати свій голос. Можливо, це пояснюється й тим, що в переліку не було діючого представника округу у ВР Олега Петренка, який вже заявив, що не буде брати участі у наступних виборах до Верховної Ради саме в Черкасах.
Але всі ці рейтингові «хатки» соцдосліджень ламаються, якщо Анатолій Бондаренко прийме рішення балотуватися самому по міському округу  у депутати Верховної Ради. До речі, це був би сильний політичний хід і для самого пана Бондаренка, і для всієї його команди.  Адже, як чітко показує опитування, – його рейтинг не йде в жодні порівняння із названими кандидатами, а нарешті побачити на столичному рівні такого, як Бондаренко, політика – організованого, результативного, здатного консолідувати навколо себе професіоналів, рівно виходити з конфліктів, сконцентровуватись на досягненні мети задля суспільної користі, – прогнозовано захоче практично 100% його прихильників. Тим паче, що жоден із народних депутатів, які обирались по цьому округу до парламенту за останні 15 років, не показав відчутного результату роботи. Якщо розмови про позачергові парламентські вибори таки реалізуються восени цього року, або весною наступного,  такий хід команди Бондаренка був би цілком логічним. Потужний свій місцевий нардеп посилив би у Верховній Раді не тільки позиції Черкас, але й всієї області. А відповідно Анатолій Васильович своєю роботою, своїм рейтингом «підтягував» би симпатії людей до його політичної команди на всій Черкащині. Тим більше, гарантований парламентський штик у верховнорадівській команді Юлії Тимошенко, ой, як буде потрібний. Що ж до мерської ситуації у Черкасах, то команда Бондаренка має сильну команду із, так би мовити, запасних гравців, здатних разом із ним і далі реалізовувати плани розбудови обласного центру.
Яким буде майбутній вибір Анатолія Васильовича залежить від його особистої  позиції і рішення його команди. І якраз, бажання черкасців нарешті побачити на Печерських пагорбах свого достойного представника, яким зможе гордитись уся область, – може стати вирішальним.
Олександр Лук’яненко

Немає коментарів:

Дописати коментар