субота, 10 червня 2017 р.

Письменники Черкащини пікетували трибуну облради

Під час виступу на сесії Черкаської обласної ради позафракційного депутата, письменниці Валентини Коваленко до трибуни на її запрошення вийшли представники Спілки письменників України з плакатами.
Письменники
Як підкреслила Валентина Михайлівна, на таку акцію до обласної ради письменники прийшли вперше. Наголосивши на великому значенні, яке мають літератори Черкащини для культури та освіти регіону, пані Коваленко зазначила, що обласна організація Національної спілки письменників (як, утім, й інші творчі спілки) належним чином не фінансується, а отже не має можливості оплачувати оренду свого офісу на вул. Хрещатик у Черкасах.
Якщо раніше плата за оренду була символічною – 1 грн, то останнім часом вона значно зросла, і письменницька організація Черкащини потребує 16 тис. грн на рік. Через несплату орендної плати письменникам погрожують виселенням і пропонують знайти інше приміщення, приміром, у центрі підвищення кваліфікації державних службовців.
На запитання депутата обласної ради Миколи Булатецького, кого вона вважає відповідальним за ситуацію, що склалася, Валентина Коваленко відповіла, що відповідальність, вочевидь, несе обласна рада.
У свою чергу голова облради Олександр Вельбівець зазначив, що повернення до пільгової орендної плати неможливе з низки причин. По-перше, це створює прецедент, за який хапаються інші громадські організації, також вимагаючи пільг для себе. А по-друге, приміщення спілки письменників обслуговує комунальне підприємство, яке працює на госпрозрахунку, а отже повинне саме заробляти на зарплату своїм працівникам.

Олександр Вельбівець нагадав, що це питання вже розглядалося на сесії обласної ради, і тоді профільному управлінню ОДА – управлінню культури – було доручено підготувати програму підтримки, в тому числі фінансової, творчих спілок Черкащини. Однак ця програма й досі не готова. Тому голова облради звернувся до голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка із пропозицією доручити профільному управлінню прискорити розробку програми.

Немає коментарів:

Дописати коментар