пʼятниця, 9 червня 2017 р.

Восьмого червня моляться про… вдалу риболовлю


У церкві 8 червня вшановують пам’ять Карпа, який був одним з учнів святого Павла. Про життя цієї людини відомо дуже мало, оскільки він не надто часто згадується в священних книгах. Народ же, завдяки схожості імені святого з назвою риби, швидко зв’язав цей день з рибальством. Так прийнято вважати, що на Карпів день добре ловляться коропи. Ось чоловіки в цей день ходили і ходять на риболовлю. Рибалки завжди намагалися молитися Карпу про хороший улов.
Крім Карпа, церква 8 червня також шанує пам’ять апостола Алфея, який точно так само, як і Карпо, проживав приблизно в I столітті. Відомостей про його життя також практично немає. Відомо тільки, що він проповідував віру в Христа і допомагав незаможним.
На Карпа в будинок запрошували пічника для того, щоб оглянув і, в разі необхідності, підправив піч. Після роботи пічника пригощали короваєм. Ще один шмат короваю 8 червня обов’язково клали за піч, щоб погодувати домовика, адже його потурбували під час ремонту. Прийнято було ставитися до пічника з великою повагою, оскільки саме від його роботи залежало, наскільки тепло і затишно буде в будинку, особливо, взимку.
Крім того, 8 червня ставили горщики і миски під квітучі кущі шипшини – вважалося, що це допомагає позбавити посуд від неприємного запаху. Люди 8 червня також намагалися подихати ароматом шипшини, оскільки вірили, що це допомагає позбутися великої кількості хвороб і захиститися від недуг.
Народні прикмети на 8 червня:
Багато комарів 8 червня – остання декада літнього місяця буде теплою, але варто очікувати опадів
Хороший урожай щавлю 8 червня – літо буде теплим
Жаби голосно квакають – прикмета того, що варто чекати дощів найближчим часом.

Немає коментарів:

Дописати коментар