четвер, 15 червня 2017 р.

15 червня дорослим дарують вино, а дітям – цукерки і гроші


У церкві 15 червня відзначається день святителя Никифора, сповідника, патріарха Константинопольського. У цей день дівчата плели вінки на щастя — робили їх з берізки. Крім того, була поширена традиція прикрашати будинки гілками. У народі цей день називали В’юнець. Раніше проводили велику кількість обрядів, які не дійшли до нашого часу і сьогодні не використовуються.
Відомо, що 15 червня селяни збиралися за околицею галасливими компаніями, після чого починали ходити вулицями всією юрбою і співати пісні, присвячені парам, які одружилися в поточному році. Дорослих людей 15 червня пригощали вином, а дітей — цукерками, або ж давали їм дрібні гроші. До вечора молодь збиралася на ігрища, спілкувалася між собою. Дівчата плели вінки з в’юнка і водили хороводи. Хлопці боролися один з одним і змагалися у силі та спритності.
Говорили, що робити вінки з в’юнка – означає, за прикметами, плести своє майбутнє добрими думками. На столі 15 червня стояв свіжоспечений коровай, який був уособленням сонця, багатства, благополуччя. Іменини в цей день відзначають Марія, Дмитро, Ілля, Костянтин, Іван.
Прикмети 15 червня:
Зранку 15 червня сонце в невеликому тумані — погода буде тихою і теплою
Дощ пішов — прикмета того, що буде хороший урожай конопель і льону
Вітер 15 червня дме із Заходу — найближчим часом буде похолодання
Туман зникає після сходу сонця — до хорошої погоди
Під час сходу сонця стоїть духота — до негоди
Погода буде спекотною і сонячною, якщо на заході небо блакитне, золотаве або яскраво-рожеве
Колючки оцвітини чортополоху (реп’яха) розійшлися в сторони, прийняли горизонтальне положення, головка стала більш колючою, видає нудотний запах — до хорошої погоди
Коли павуки зовсім не працюють, раптово починають рвати частину своєї павутини і заповзають в темний кут — буде вітер.

Немає коментарів:

Дописати коментар